Kadetky jednoznačně přehrály Veselí

VC Veselí byl další soupeř našich kadetek. Děvčata měla od počátku vývoj úvodního utkání zcela pod kontrolou. Přetahovaná o výsledek nastala až v koncovce třetího setu, kdy několikrát podávaly do zámezí a soupeři se podařilo vyrovnat. Poslední body však připsaly naše hráčky a zvítězily 3:0 (21,22,25).

I úvod druhého utkání patřil našim holkám. I když hodně bodů darovaly zejména chybným servisem, neustále si udržovaly mírný náskok a vedly již 2:0. Ve třetím setu za stavu 11:9 pustily soupeřky do vedení, špatně přijímaly a útoky končily mimo hřiště. K tomu chybovaly i na podání a prohrávaly až 18:24. I když dokázaly stáhnout 6 bodů, z vítězství v setu se radovaly soupeřky. Na hřiště se vrátila základní sestava, ale pohoda ve hře se vytratila a až do koncovky se jen dotahovalo. Holky zabraly až za stavu 18:19, získaly 4 body v řadě a již nezaváhaly. Výsledek 3:1 (22, 18, -22, 22) znamená 6 bodů do tabulky a po první čtvrtině druhé místo za vedoucím Zlínem.

A jak vidí výkon kadetek jejich trenér – „v předcházejících utkáních podaly holky lepší výkon, tentokrát dělaly hodně nevynucených chyb a to zejména na podání. Navíc se přizpůsobily hře soupeře.  Proto zisk plného počtu bodů je lepší než celkový dojem. Na druhou stranu jsem to holkám trochu komplikoval střídáním, s čímž se tentokrát hůře vypořádaly.“