V Kylešovicích ženy uhrály remízu

Čtvrté kolo II. ligy žen zavedlo v sobotu 31. října volejbalistky VK Austin na palubovku Opavy Kylešovic. Vsetín byl v plné sestavě a i když Opavanky po třech kolech okupovaly druhou příčku tabulky, Vsetín chtěl bodovat.  Po prvním prohraném duelu se mu podařilo odvetu vyhrát a cíl se tak podařilo splnit.

Kylešovice – VK AUSTIN 3:1 (16, -22, 18, 14), 1:3 (-17, -19, 19, -23)

V prvním utkání hraném na poměry II. ligy v malé školní tělocvičně se Vsetínu zpočátku nedačilo vyrovnat se se servisem Kylešovic a domácí si tak vytvořily několikabodový náskok. Ten si udržely až do konce sady i díky velkému množství chyb na straně Vsetína. Druhá sada byla o mnoho vyrovnanější. Důvodem ale nebyl zlepšený výkon Vsetína, chybovat totiž začaly i domácí hráčky. Vsetín tak v napínavé koncovce byl šťastnějším týmem a srovnal na 1:1. V dalších dvou sadách Opavanky počet chyb omezily, přičemž Vsetín svou hru nezlepšil, chyboval na přihrávce a z toho důvodu si nemohl připravit útok. Jeho hra postrádala přesnost, pohyb v poli a důraznost v útoku. Zaslouženě tedy odešel po nejslabším výkonu v tomto ročníku poražen 1:3.

Důrazná slova trenéra Jiřího Žůrka po ukončení prvního utkání padla na úrodnou půdu a do odvety nastoupil zcela jiný tým. Pomohly také změny v sestavě a Vsetín vcelku jednoznačně ovládnul první sadu a ve velmi kvalitním výkonu pokračoval i v sadě druhé. Zbývalo tedy učinit poslední krok, a to vyhrát i třetí set. Domácí hráčky se ale s porážkou nehodlaly smířit. Hra se vyrovnala a díky čtyřem chybám hráček Austinu v samotné koncovce setu snížily Kylešovice stav na 1:2. Čtvrtá sada byla opravdovým dramatem, kde se oba celky střídaly ve vedení a k vidění byly opravdu výborné výměny plné obětavých zákroků. V závěru setu byl nakonec úspěšnější celek hostů a valašský tým se tak mohl radovat z vítězství 3:1 a zisku tří cenných bodů.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: První utkání nebylo z naší strany vůbec povedené. Nedařily se základní herní činnosti a nepomáhala ani střídání. Navíc jsem zcela postrádal obvyklý zápal do hry, žádná z hráček nevzala zodpovědnost do svých rukou a nevyhecovala ostatní ke zlepšenému výkonu. Soupeř přitom byl jak se říká hratelný a ztráta bodů mrzela. V šatně před odvetou tedy přišla na řadu i trochu ostřejší slova, která ale zafungovala, a do druhého zápasu jsme naskočili zcela jinak. Soupeř byl ze změny zaskočen a nedokázal na náš zlepšený výkon zareagovat. Pouze ve třetím setu jsme jej pustili do hry, a to několika zbytečnými vlastními chybami. Zápas jsme ale po velmi dobrém kolektivním výkonu dokázali nakonec dotáhnout do vítězného konce. Celková dělba bodů byla nakonec podle mne spravedlivá.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Adéla Krňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Lenka Michálková, Lucie Čalová. Trenér: Jiří Žůrek.

V příštím kole hostí VK Austin Vsetín v sobotu 7. listopadu na palubovce haly v Hovězí, kde našel útočiště po dobu rekonstrukce své domovské haly Na Lapači, silný celek Šlapanic. Tomu patří průběžná druhá pozice v tabulce. Na svém kontě má šest vítězství a dvě porážky. Bilance Vsetína je zatím vyrovnaná – čtyři utkání vyhrál a stejný počet prohrál a v tabulce je zatím sedmý. První utkání začíná v 9 hodin, druhé pak ve 13 hodin.