Na palubovce lídra soutěže vsetínské hráčky body nezískaly

V sobotu se utkaly dva týmy z čela II. ligy žen ve volejbale – domácí Nový Jičín hostil VK Austin Vsetín. Hráčky Nového Jičína potvrdily svou vysokou výkonnost a neporazitelnost si udržely i po těchto dvou utkáních, ve kterých zvítězily v poměru 3:1 a 3:0.

Hráčky Vsetína odjížděly k lídrovi soutěže oslabeny o zraněnou Jelínkovou, blokařku Čalovou, do zápasů po delší pauze nastoupila zdravotně hendikepovaná Jasná. Nový Jičín, který má v základu několik bývalých extraligových hráček a který ještě v loňském roce hrál o soutěž výše, jen se 6 prohranými sety vévodí soutěži. To vše se promítlo již do úvodu prvního utkání, kde v prvních dvou setech potvrdil roli favorita a nedal vsetínským hráčkám žádnou šanci. S vědomím snadného vítězství jičínské hráčky polevily v koncentraci, udělaly několik nevynucených chyb a hra se vyrovnala. V polovině setu získaly vsetínské hráčky několikabodový náskok a ten udržely až do vítězného konce. Ve čtvrtém setu se Jičín vrátil k své nátlakové hře, pozorně bránil na bloku i v poli a získal celá zápas.

Odvetu opět zahájil lépe Nový Jičín. Nedělal nevynucené chyby v poli a jeho smečařský si držely vysokou úspěšnost. Za stavu 21:15 se hráčky Austinu vzchopily k mohutnému náporu a podařilo se jim vyrovnat na stav 23:23, z dalších dvou útoků nebodovaly a set ztratily. Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhém setu, v polovině však domácí přitlačili, získali několik bodů navíc a závěr nepřipustili žádný zvrat. Ve třetím setu to již vypadalo na debakl hostujícího celku. Nový Jičín vedl již 21:9, pak ale polevil a opět to byly vsetínské hráčky, které mohutně dotahovaly. Náskok však byl příliš velký a snaha vedla jen k příznivějšímu výsledku.

Výsledek utkání:

1.      Zápas      1:3 (-15, -13,22,-17)

2.      Zápas        0:3 (-23,-17,-22)

Utkání odehrály: Evjáková, Jasná, Veličková, Adamcová, Hrachovcová, Kamasová, Kostková, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Při plném nasazení nás Nový Jičín k ničemu nepustil. Ale když trochu povolil, pustil na hřiště některou hráčku z lavičky, hra se vyrovnala. Na porážku takovéhoto soupeře to však nestačilo. Musíme ocenit skutečnost, že když soupeř trochu povolil, dokázaly se naše hráčky okamžitě vzchopit a bojovat o každý bod a tím donutit Jičín opět k maximálnímu úsilí k získání utkání.