Oslabený Austin v Ostravě nebodoval

Volejbalový tým žen VK Austin ke konci sezóny postihla řada zranění a zdravotních indispozic. Na půdu Ostravy B proto v sobotu 4. března odjelo pouze torzo sestavy v počtu šesti hráček doplněné o jednu kadetku. I přesto, že Vsetíňanky bojovaly, domácí celek nepřipustil žádné překvapení a dvakrát přesvědčivě zvítězil.

Ostrava B - VK AUSTIN 3:0 (17, 17, 19), 3:0 (19, 15, 19)

Na podzim Vsetín na domácí půdě s Ostravou remizoval po výsledcích 3:1 a 1:3. V plné sestavě by se tedy dal očekávat opět vyrovnaný boj. Vsetínské družstvo však v posledních zápasech doslova lepí sestavu, neboť tým postihla řada zranění a jiných zdravotních indispozic. Trenér Žůrek dokonce musel již potřetí využít kadetek, které dosud neměly s ženských volejbalem žádné zkušenosti.

Také do Ostravy odjelo pouze šest žen doplněných o jednu kadetku. Hlavně absence smečařek, které musely zastoupit hráčky hrající na jiných postech, a nutnost hrát bez libera, značně ovlivnily jak útočnou, tak i obrannou fázi hry Vsetína. Navíc Ostrava nastoupila v plné síle a na hřišti tak měla v obou utkáních převahu. Vsetínu se sice v několika herních úsecích díky bojovnosti dařilo držet se soupeřem krok, ale nakonec ve všech setech dominovaly domácí. Ostrava tak získala důležité body a upevnila si čtvrté místo v tabulce právě před Vsetínem. Na ten už zezadu začínají dotírat další týmy.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: I když jsme podali bojovný výkon, výsledek odpovídá dění na kurtu. V tak velké krizi jsme za celé působení ve druhé lize ještě nebyli. Řada zranění nás bude pravděpodobně stát pátou příčku v konečné tabulce, neboť jsou před námi ještě čtyři utkání se silnými soupeři. A i nadále se budeme muset obejít bez zraněných hráček. Díky předchozím dobrým výsledkům se naštěstí nemusíme bát sestupu. Je to smůla, neboť v plné sestavě bychom mohli pomýšlet i na čtvrtou příčku, což by byl velký úspěch. Nyní se již budeme snažit dohrát sezónu důstojně. Jediným pozitivem v této situaci je možnost pomalu zapracovávat do týmu kadetky, pro které je hra se ženami velkou zkušeností.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Tereza Barošová.

Poslední dvojutkání sezóny na domácí půdě hraje Austin Vsetín v neděli 12. března s Novým Jičínem. Začátek ranního utkání je v 9 hodin, odveta přijde na řadu kolem 13. hodiny

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4