VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin doma opět bez bodu

Černý scénář závěru sezóny se pro volejbalistky VK Austin Vsetín naplňuje. Oslabený tým v předposledním kole soutěže nestačil na domácí palubovce třetímu celku tabulky Novému Jičínu, když ve dvou utkáních nedokázal uhrát ani jeden set.

VK AUSTIN – Nový Jičín 0:3 (-19, -18, -17), 0:3 (-11, -16, -21)

Vsetín se ve druhé části sezóny stále trápí z důvodu zranění některých klíčových hráček, které již do konce sezóny do hry nezasáhnou. Zbytku týmu po namáhavé sezóně, která byla pro Vsetín slibně rozehraná, docházejí jak fyzické, tak i psychické síly. Pokles výkonnosti je dán především velmi úzkým kádrem, kdy tým absolvuje soutěžní utkání se šesti, maximálně osmi hráčkami a není tedy příliš možností na střídání a odpočinek. Do hry se dokonce dostaly i kadetky, aby bylo vůbec možné utkání odehrát.

Nový Jičín naopak hraje v pohodě, patří mu třetí místo v tabulce, o které už pravděpodobně nepřijde. Herní pohoda jičínských hráček se projevila i na Vsetíně, kde se od počátku ranního utkání dostaly do vedení, které vcelku v pohodě dotáhly až do vítězného konce a zvítězily 3:0.

I přesto, že Vsetín do odvety vstupoval s odhodláním bojovat o body, v prvním setu zcela vyhořel na přihrávce i v útoku, o čemž svědčí prohra 11:25. Obdobný scénář měl i druhý set. Ve třetí sadě posbíraly Vsetíňanky zbytky sil a snažily se vývoj zápasu otočit. V polovině setu dokonce vedly o tři body, ale v koncovce o tento náskok přišly, a prohrály tak opět 0:3.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: S Jičínem máme dlouhodobě negativní bilanci, a i když letos nemá tak silnou sestavu, jako v minulých sezónách, stále je jeho kádr velmi kvalitní. Museli bychom podat optimální výkon, abychom jej porazili, a to se nestalo. Na celém týmu je vidět vyčerpání a chybí mu radost ze hry. Trápíme se na přihrávce, která je velmi nepřesná, a tím se nedostává na středu do hry naše v současné době nejútočnější hráčka Jasná. Smečařky na kůlech tak většinou útočí do kompaktní obrany a jejich úspěšnost je velmi nízká. Nejistota pak je vidět ve všech herních činnostech.

V posledním utkání jedeme do Prostějova, kde bychom potřebovali získat alespoň jeden bod, abychom měli jistotu nejhůře sedmého místa v tabulce. Bude to však velmi těžké, neboť kromě tří zraněných hráček nám bude opět chybět smečařka Adamcová, která má studijní povinnosti.

Situace v tabulce se po předposledním kole velmi zdramatizovala. Týmy na 5. – 7. místě mají shodný počet 35 bodů. Pátý je v současné době Prostějov, se kterým se utká nyní sedmý Vsetín. Šesté jsou o jediný set Šlapanice. Ty příští sobotu hostí lídra tabulky z Opavy. Opavanky mají v čele tabulky pouze jednobodový náskok na Kylešovice, takže také budou chtít vyhrát. Možných scénářů je tedy opravdu mnoho. Pravděpodobnost, že bychom se vrátili na pátou příčku tabulky je ale velmi malá, to bychom museli obě utkání vyhrát. Je to smutné, ale za úspěch bych nyní považoval to, kdybychom skončili šestí.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Alena Veličková, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Daniela Adamcová, Martina Jelínková.