Dvě vybojovaná vítězství proti loňským vítězům z Přerova..

Každý chvilku tahá pilku - se šťastnějším koncem pro domácí..

Tak by se dalo charakterizovat sobotní dvojutkání II. ligy žen ve volejbale. Na palubovce sportovní haly Na Lapači se utkali  domácí VK Austin Vsetín a loňský vítěz soutěže Přerov B.

Až do stavu 8:8 v prvním setu bylo k vidění vyrovnané utkání, kdy si soupeři útokem sbírali jednotlivé body. Poté domácím hráčkám odešel příjem a snadno ztratily první set. Přesně opačně se odehrál druhý set, po vyrovnaném začátku to byly domácí hráčky, které ovládly hru a ve stejném poměru ji dotáhly až do vítězného konce. Změnu přinesl třetí set. Opět přišla série nevynucených chyb Austinu   skore narostlo až na 0:8,  6:15, pak se hra vyrovnala a když oba celky pravidelně ztrátovaly, znamenalo to ztrátu druhého setu v neprospěch domácího celku. Již úvod čtvrtého setu se projevil náporem vsetínských hráček. Získaly v řadě 5 bodů a když na každý bod soupeře odpověděly dvěma získanými body dotáhly vývoj zápasu do nerozhodného stavu 2:2, ve kterém rozhodovala zkrácená sada. A byly to opět vsetínské hráčky, které hnedna začátku tie-breaku odskočily o pět bodů a set a také celé utkání dovedly do vítězného konce.

Do druhého utkání lépe vstoupily hráčky Austinu, opět sedm získaných bodů v řadě a opět jednoznačný výsledek v setu. Další set již přinesl vyrovnanější průběh, kdy se soupeřkám z Přerova povedlo v koncovce získat několik bodů navíc a tím i celý set. A přesně opačný byl třetí set s koncovkou, která patřila Vsetínu. Vyrovnaný průběh utkání pokračoval i v úvodní části čtvrtého setu. Pak však přišel obrovský výpadek domácích, nedařilo se vůbec nic, navíc se hráčky dopustily řady nevynucených chyb a získaly jen 13 bodů. Přišel opět pátý zkrácený a rozhodující set. Po debaklu v předcházející sadě měly psychologicky navíc hostující hráčky, skutečnost na hřišti však byla zcela jiná. Drtivým nástupem Vsetín přitlačil na soupeřky a exceloval ve všech činnostech. Zisk pouhých 4 bodů Přerova v Tie-breaku rozhodl o tom, že další cenné dva body do tabulky si připsal VK Austin Vsetín a bez ohledu na poslední utkání se zatím druhým celkem tabulky v Palkovicích přezimuje na skvělém třetím místě.

Výsledek:

1.      Utkání              3:2 (-18,18,-15,17,10)

2.       Utkání             3:2 (18,-21,18,-13,4)

Utkání odehrály: Evjáková, Jasná, Veličková, Čalová, Kamasová, Kostková, Adamcová, Hrachovcová, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Odehráli jsme zvláštní kolo, kdy se oba celky dopouštěly nevynucených chyb, a to vždy v několikabodových sériích. Naštěstí jsme vždy dokázali v pátém setu zatlačit na podání, donutit soupeřky k chybám a s přehledem získali rozhodující set a tím i celkové 4 body. Výsledek pochopitelně těší, i když jsme letos odehráli i lepší zápasy. Dosavadní zisk již 30 bodůa jen tři prohraná utkání ze 14 je nejlepším výsledkem za naše působení ve II. lize.