Volejbalistky VK Austin už vyhlížejí další ligovou sezonu

VK Austin Vsetín je už několik let volejbalovým týmem, který hraje nejvyšší ženskou soutěž ve Zlínském kraji - II. ligu. Příslušnost k ligovým týmům uhájil i v nedávno skončené sezóně 2016/2017, ve které skončil na šesté příčce. Vedení klubu v minulých dnech rozhodlo, že tým žen bude ve druhé lize pokračovat i v dalším ročníku, a hodlá v něm zkušené hráčky doplňovat nadějemi z vlastní líhně kadetek a juniorek.

Do uplynulého ročníku druhé ligy vstupoval VK Austin s cílem vyhnout se sestupu či záchranářským starostem v baráži. Tento cíl se podařilo splnit, i přesto však trenér Jiří Žůrek nebyl s konečným postavením v tabulce spokojen. „Svými výkony jsme dokázali, že jsme schopni bojovat o čtvrtou příčku tabulky. Dokázali jsme hrát vyrovnaná a často také vítězná utkání s celky, které se praly o vítězství v soutěži. Následně jsme ale byli schopni prohrát s daleko slabším týmem a zbytečně tak ztratit body,“ uvedl trenér s tím, že extrémně se jeho svěřenkyním nedařilo na domácí palubovce. „Nevím, čím to bylo, ale doma jsme vyhráli opravdu vzácně, spíše jsme vozili body z palubovek soupeřů. Za to se našim fanouškům omlouvám,“ komentuje trenér.

Ještě v polovině soutěže to i přesto vypadalo, že volejbalistky Vsetína mohou opravdu pomýšlet na čtvrtou příčku. Pak však přišla série zranění, která vyřadila v podstatě až do konce sezóny ze hry důležité články sestavy. „Nejprve si udělala výron v kotníku blokařka Lucie Čalová, po ní si podvrtla koleno naše nejúdernější hráčka – smečařka Michaela Klimešová. Když se přidala další drobnější zranění a nemoci, dostali jsme se do situace, kdy takřka neměl kdo nastoupit k utkání,“ připomněl krušnou druhou půli sezóny Žůrek, který musel do hry povolat i dvě hráčky z juniorského týmu, které ještě nikdy ženskou soutěž, natož druhou ligu, nehrály. „Pro Terku Barošovou i Natku Šachovou to byl křest ohněm, ale zvládly jej se ctí,“ říká dále trenér.

Situace ve středu tabulky byla napínavá až do posledního kola. Vsetín v něm zajížděl do Prostějova, s nímž doma dvakrát prohrál. Tentokrát však po prvním prohraném utkání zmobilizoval síly a odvetu ovládnul. Šlapanice na palubovce lídra soutěže Opavy první utkání hladce prohrály, ale druhé dokázaly vyhrát 3:2. V konečném účtování byl tedy nakonec pátý Prostějov s 38 body, a to pouze o skóre před šestým Vsetínem. Sedmá příčka připadla Šlapanicím s 37 body.

„I když jsem v půli sezóny pohlížel výš, než jsme nakonec skončili, musím uznat, že děvčata podala výkon na hranici svých možností. Druhá část soutěže byla náročná jak po fyzické, tak po psychické stránce. Nebylo příliš mnoho možností střídání, ale poprali jsme se s tím nakonec dobře a se soutěží se rozloučili vítězstvím, a to je vždycky veselejší,“ dodává Jiří Žůrek.

Nyní mají hráčky relativně klid a trénují dle vlastního uvážení a potřeb. Hlavně ty starší se více věnují rodinám, na což během sezóny mnoho času není, a dávají se také zdravotně dohromady. I když některé chtěly s aktivní kariérou končit, nakonec se rozhodly téměř všechny v lize pokračovat, což nakonec schválilo i vedení klubu. „Skončily nakonec dvě hráčky, Lucie Čalová a Martina Jelínková, které se rozhodly pro rodinu, na což samozřejmě mají právo. Jinak by měl kádr zůstat zachovaný. Žádné posily odjinud zatím neplánujeme, ale chceme postupně zapracovávat do týmu mladé hráčky z týmu juniorek a kadetek. Právě pro ně jsme se rozhodli ligu hrát a snažit se ji udržet. Naše mládežnická líheň je široká a věříme, že se nám bude dařit ženský tým mladou krví doplňovat,“ uzavírá trenér Jiří Žůrek, který samozřejmě nezapomíná na poděkování všem sponzorům v čele s titulárním partnerem klubu, společností Austin Detonator, a městem Vsetín, a také věrným fanouškům.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4