VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Příští zápas

Austin vstoupil do nové sezóny úspěšně

Austin vstoupil do nové sezóny úspěšně

V sobotu 31. září vstoupily volejbalisty VK Austin Vsetín do další druholigové sezóny. Domácí utkání proti Šlapanicím sehrály v tělocvičně ZŠ Hovězí a v „azylu“ se jim nadmíru dařilo, když svému soupeři dovolily ve dvou utkáních získat pouhé dva sety. Do tabulky si tak připsaly cenných šest bodů.

VK AUSTIN 3:1 (16, 23, -23, 16), 3:1 (-14, 18, 18, 18)

Vsetínský tým po uplynulé sezóně opustily blokařka Lucie Čalová a smečařka Martina Jelínková, které ukončily aktivní hráčskou kariéru. Se ženským družstvem se tak už od začátku přípravy zapojilo několik nadějných juniorek, které by je postupně měly doplňovat a zapojovat se ho hry.

V úvodním utkání nové sezóny byly soupeřem Vsetína Šlapanice, které v uplynulém ročníku skončily za ním o jedno místo s pouhou jednobodovou ztrátou. Dal se tak očekávat velmi vyrovnaný souboj.

VK Austin vstoupil do utkání v nejsilnější možné sestavě tvořené zkušenými hráčkami a se třemi juniorkami na lavičce náhradníků. V úvodní sadě dokázaly Šlapanice držet se soupeřem krok pouze v počátku, pak si Vsetín vytvořil několikabodový náskok, který v závěru narostl až na devět bodů. Druhá sada již byla znatelně vyrovnanější a o jejím výsledku rozhodovala až koncovka, kterou zvládl lépe domácí tým, který tak byl na nejlepší cestě k vítězství v celém utkání. Soupeř ale nesložil zbraně, prostřídal sestavu a s novou nahravačkou změnil styl hry a domácí v úvodu třetí sady zaskočil. Šlapanice se dostaly do až sedmibodového vedení, na které trenér domácích reagoval nasazením mladé Natálie Štachové. Její kvalitní servis na soupeře platil a po sedmibodové šňůře se Vsetín dokonce dostal do vedení. Jihomoravanky ale zmobilizovaly síly a nakonec nejtěsnějším rozdílem dvou bodů zkorigoval stav na 1:2. Ani dílčí prohra naštěstí nezanechala na psychice Vsetína následky a ve třetím setu opět podal velmi kvalitní výkon a po přesvědčivém vítězství 25:16 získal první tři body za výhru 3:1.

Do odvety nevstoupily Vsetíňanky právě šťastně. Šlapanice na ně vlétly s chutí a než se domácí nadály, prohrával o deset bodů. Nedařilo se jim ve všech herních činnostech a soupeři naopak vycházelo vše, což znamenalo jeho jasné vítězství 25:14. Austin se však rychle oklepal a v dalších sadách svému soupeři vzal naději na zisk bodů dobrým výkonem v obraně, kvalitním servisem a důrazným útokem. Šlapanice nakonec prohrály tři sady v řadě shodně 18:25 a Vsetín tak mohl slavit další tři body do tabulky.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Z úvodního utkání jsme měli trošku obavy, i když jsme se snažili připravit na sezónu co nejpoctivěji. Některým z hráček však studijní a pracovní povinnosti nedovolily absolvovat celou přípravu. Nakonec to ale vše dobře dopadlo a na hřiště se dostaly i juniorky. Svým výkonem rozhodně nezklamaly, avšak k tomu, aby se staly plnohodnotnou náhradou za zkušené spoluhráčky, musí ještě poctivě pracovat. Každý míč odehraný v juniorském věku za ženský ligový tým je pro ně ale jistě cennou zkušeností.

 

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Michaela Klimešová, Daniela Adamcová, Natálie Štachová, Tereza Barošová a Markéta Tkadlecová.  

 

V dalším kole 2. ligy hrají Vsetíňanky opět na Hovězí, a to v neděli 8. října. Soupeřem jim bude vítěz loňského ročníku Opava.  Začátky utkání jsou v 10 a 13 hodin.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. SK p.e.m.a. Opava 17 46:16 44
2. TJ Nový Jičín 18 49:18 43
3. VK Kylešovice 18 47:24 41
4. TJ Ostrava B 18 39:25 35
5. TJ Sokol Brno -.. 18 34:34 27
6. VK Austin Vsetín 18 31:37 23
7. TJ Odry 18 26:41 18
8. ŠSK IR - PROGRES.. 18 24:45 16
9. TJ Sokol Šlapanice 19 24:49 14
10. TJ OP Prostějov 18 18:49 9

Kompletní tabulka

Poslední zápas

TJ Sokol Brno - Juliánov
VK Austin Vsetín
1:3
Podrobnosti

Najdete nás na facebooku

Počet návštěv: 11304
Posledních 30 dnů: 341 | Posledních 7 dnů: 78 | Poslední den: 7

© 2017 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne