Austin bojoval, ale padl

Netradičně v neděli 8. října nastoupily volejbalistky VK Austin ke druhému dvojutkání II. ligy, a to opět v tělocvičně ZŠ Hovězí. Soupeřem jim byla tentokrát Opava, která v minulé sezóně skončila v tabulce velmi těsně na druhém místě. Favoritem tak byl celek ze severní Moravy a papírové předpoklady nakonec naplnil, i když Vsetíňanky mu byly zdatným soupeřem.

VK AUSTIN – Opava 0:3(-22, -23, -20), 1:3 (20, -18, -15, -25)

Vsetíňanky nastoupily do ranního utkání v úspěšné základní sestavě z minulého kola a držely s Opavou, v jejíž sestavě figuruje hned několik hráček s mnohaletými zkušenostmi z extraligy, statečně krok. K vidění bylo mnoho krásných výměn a v prvních dvou sadách se rozhodovalo až v samotných koncovkách. Právě v nich se ale projevily větší herní zkušenosti a hostující tým těsně zvítězil. Ve třetí sadě už na Vsetín dolehla psychická deka a umožnil soupeři získání vysokého náskoku. Na konci setu sice ještě Austin šestibodobou šňůrou finišoval, ale nakonec dosáhl pouze kosmetického vylepšení na přijatelných 20:25.

Do odvety nastoupil Vsetín s odhodláním porvat se o body. V první sadě soupeře opravdu přehrával a zvítězil 25:20. Soupeřky zareagovaly zpřesněním hry a dařilo se jim hlavně na servisu, se kterým se přihravačky domácích těžko vyrovnávaly, a následně nemohly tvrdě útočit. Další dvě sady tak patřily Opavě. Největší bitvu svedly oba týmy ve čtvrtém setu, kdy Austin cítil šanci na srovnání a zisk minimálně jednoho bodu. Sada se dostala do zcela vyrovnané koncovky, v ním měly domácí hráčky dokonce jeden setball. Ten ale nevyužily, a i když se jim následně podařilo dva setbally soupeřek odvrátit, ten třetí už Opava proměnila. Odvezla si tak ze Vsetína dvě vítězství i všech šest bodů do tabulky.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Opava není náš oblíbený soupeř. Zatím se nám s ní nepodařilo vyhrát. Dneska jsme podali velmi kvalitní výkon a ani to nestačilo. Myslím si ale, že jsme si alespoň jeden bod zasloužili. Největší rozdíl v obou týmech byl v tom, že ve chvílích, kdy se lámaly sety, soupeř dokázal eliminovat chyby a pomoci si technickými údery, což se nám až tak nedařilo.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Daniela Adamcová, Adéla Krchňáková.

V dalším kole 2. ligy hrají Vsetíňanky příští sobotu na palubovce Ostravy.

1. SK p.e.m.a. Opava 17 46:16 44
2. TJ Nový Jičín 18 49:18 43