Austin přivezl cenné body z Ostravy

V sobotu 14. října zajížděly vsetínské volejbalistky na půdu do té doby vedoucího týmu druholigové tabulky TJ Ostrava B. Vzhledem k tomu, že Ostravanky v předchozích čtyřech utkáních nad svými soupeři hladce zvítezily, byly favoritem tohoto duelu. Papírové předpoklady potvrdily v prvním utkání, když zvítězily 3:0. Odveta se však vyvíjela zcela jinak a z výhry 3:1 se radovaly hráčky Austinu.

Ostrava B - VK AUSTIN 3:0 (14, 20, 21), 1:3 (-16, -22, 24, -20)

Ostrava disponuje velmi kvalitním kádrem, což není u „B“ týmu extraligového klubu ničím překvapivým. Naopak Vsetín přijel na sever Moravy pouze s osmi hráčkami. Favorit dvojutkání tak byl jasný. Ostrava také v prvním utkání své ambice potvrzovala. Vsetín v prvním setu dokázal se soupeřem držet krok do jeho poloviny, pak následovala drtivá šňůra bodů, která skončila jasným vítězstvím Ostravy 25:14. Od druhé sady se hra vcelku vyrovnala, ale domácí tým v rozhodujících chvílích přeřadil na vyšší rychlost a vcelku bez problémů dotáhl obě sady k vítěznému konci a připsal si výhru 3:0.

Vsetíňanky do odvety nastoupily s jasným cílem, kterým bylo soupeři co nejvíc jeho cestu za vítězstvím zkomplikovat. Domácí vystřídaly tři hráčky základní sestavy a věřily, že i tak budou mít převahu. Opak  byl ale pravdou. Vsetín začal ve velkém stylu a hned od počátku si vytvořil velký náskok. Ostrava sice už ve druhé polovině první sady vrátila na hřiště základní šestku, ale rozjeté Valašky ji i přesto vyhrály jasně 25:16. Druhá sada byla už o mnoho vyrovnanější. Vsetín si udržoval velmi těsné vedení a v napínavé koncovce díky své bojovnosti nakonec zvítězil 25:22. Do třetí sady pak ale vstoupila lépe Ostrava a v opět dramatickém závěru setu byla šťastnější po výhře 26:24 zkorigovala stav na 1:2. Hráčky Vsetína se ale těsnou prohrou nenechaly rozhodit a na své soupeřky ve čtvrté sadě doslova vlétly a ujaly se hned v úvodu šestibodového vedení. Svůj náskok pak navýšily na úctyhodných 20:8 a 24:13. Ve čtvrté sadě byl opravdu na hřišti pouze jeden tým a Vsetín v něm podával skvělý výkon. Jeho cestu k vítězství poté trošku zkomplikovala jinak přesná rozhodčí, která krásnou tvrdou smeč Klimešové po lajně mylně vyhodnotila jako aut. Následných šest rozeher pak získaly domácí, kterým se dařilo ubránit útoky Vsetína a naopak následně úspěšně zaútočit. Austin si ale překvapivé vítězství už nenechal vzít a po vítězství 25:20 se radoval z velmi cenných tří bodů.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: I přesto, že jsme jeli na tento těžký dvojzápas pouze v osmi, dokázaly holky podat ve druhém utkání opravdu skvělý výkon. Domácí tým nás před odvetou asi trošku podcenil a ani opětovné nasazení základní sestavy už nás nezastavilo. Pochvalu tentokrát zasluhují opravdu všechny hráčky. Navíc mne velmi těší, že dokázaly plnit taktické pokyny při servisu i při následné obraně.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Dagmar Jasná, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Daniela Adamcová, Adéla Krchňáková.

V dalším kole 2. ligy hrají Vsetíňanky v sobotu 21. října na domácí půdě sportovní haly Na Lapači, kde od 10 a 13 hodin přivítají celek Kylešovic.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4