Juniorky si "užily" dva tiebreaky

Uherské Hradiště - Austin Vsetín 3:2 (20, 21, -23, -16, 12), 2:3 (21, 17, -21, -17, -9)

Bez nemocných Kabeláčové a L. Pruknerové zahájily naše juniorky první soutěžní kolo krajského přeboru v Uherském Hradišti. Po loňské soutěži, kdy byly nejmladším celkem si letos věkově polepšily a proto  odjížděly v mozici mírného favorita.  Do prvního utkání ale vstoupily třemi úvodními "minelami" na útoku,  a když nepoložily ani tři následující, zahajovaly zápas šestibodovým mankem. To s celým týmem značně otřáslo, chyba se kupila za chybou, což zvyšovalo nervozitu i údernost útoku. Domácí hráčky úspěšně točily, předháněly se v obětavých zákrocích v poli a tak proti předpokladu byl úvodní set ztracen. A když se v úvodu druhého setu zranila nahrávačka Krejčí, bylo ještě hůře. A protože se na náhře nechytla ani druhá nahrávačka Doleželová, vypadalo to s našimi juniorkami nevalně. Naštěstí vyšly poslední dva útoky a třetí set získaly naše JKY s minimálním rozdílem. To již na nahrávce hrála univerzálka Weberová, které se podařilo zpřesnit míče a  zpestřit hru, což se projevilo zejména na průběhu 4. setu, který byl v jednoznačné režii vsetínských hráček.  A loterie pátého setu - ta se zlomila za stavu 9:9 v neprospěch našich juniorek.

Druhý zápas - téměř jako přes kopírák, dva sety trápení, pak z mrtvýchvstání, jen v rozhodujícím pátém setu naše holky nepustily domácí soupeřky vůbec do hry, což jim přineslo alespoň závěrečnou plichtu a tři body do tabulky.

A jak to viděl trenér Pavlica?  "Bylo vidět , jak je ženský volejbal ovlivňován zejména psychikou jednotlivých hráček. Pár zbytečně zahozených míčů v řadě a najednou se všechny holky bojí hrát. A když je není kým vystřídat, vše se rozsype jak domeček z karet.  Na druhou stranu je cenné, že se i za této situace dokázaly vzchopit a nakonec uhrály  alespoň trochu přijatelný výsledek. Domácí hráčky byly bojovnější, lépe přihrávaly, těžily z lepší nahrávky, my jsme byly celkově údernější, vázla nám ale hra v poli a udělali více nevynucených chyb. Spravedlivý výsledek".