Austin na Kylešovice nevyzrál

V sobotu 21. října vlojbalistky VK Austin přivítaly na palubovce sportovní haly Na Lapači  vítězky uplynulého ročníku 2. ligy Kylešovice. Papírově byl tak favoritem celek ze severu Moravy, Vsetín byl navíc oslaben o blokařku Jasnou, místo níž nastoupila juniorka Tkadlecová. Obě utkání byla plná zvratů, ale v obou se nakonec z vítězství radovaly Kylešovice.

VK AUSTIN – Kylešovice 1:3 (-18, -15, 13, -11), 1:3 (-18, 10, -11, -9)

Kylešovice přijely na Vsetín v plné síle, domácí tým se naopak musel obejít bez hráčky základní sestavy Dagmar Jasné. Místo ní nastoupila na blokařskou pozici juniorka Markéta Tkadlecová. I tak Vsetín držel v první sadě se soupeřem krok až do její poloviny. Pak však přišla série chyb a Kylešovice šly do vedení. Ve druhém setu si hostující tým hned od počátku vybudoval výrazný náskok a jasně zvítězil. Do třetí sady trenér domácích přeházel sestavu a Vsetín v ní oplatil soupeři porážku vysokým vítězstvím 25:13. V tu chvíli se zdálo, že by Austin mohl bojovat o body, opak byl ale pravdou. Kylešovice už zaváhání ze třetí sady nezopakovaly a tentokrát ony jasné zvítězily 25:11 a celkově 3:1.

První sada odvety byla velmi vyrovnaná až do stavu 18:20 ve prospěch Kylešovic. Ty pak získaly dalších pět bodů v řadě a ujaly se vedení 1:0. Vsetín do druhé sady zmobilizoval síly a dvěma bodovými šňůrami si zajistil vysoké vedení, které už si nenechal vzít, a vyhrál 25:10. Poté se však, vzhledem k dlouhým a dramatickým výměnám, na Vsetínu, který disponuje velmi úzkým hráčským kádrem, začala projevovat únava. Soupeř jej přehrával a v dalších dvou sadách jasně vyhrál. Všechny body se tak tentokrát stěhovaly mimo Vsetín.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Kylešovice jsou velmi komplexním týmem a porazit jej by vyžadovalo náš bezchybný výkon v plné sestavě. Chyběla nám však Jasná a její útočná síla a dobrá obrana. Juniorka Tkadlecová příjemně překvapila a připsala si první ligové body, ale svou zkušenější spoluhráčku pochopitelně zcela nenahradila. Dneska jsme byli kromě dvou vyhraných setů stále pod velkým tlakem, díky němuž jsme chybovali. V závěru nám úplně odešly síly, ale to je zapříčiněno i tím, že v týmu máme studentky, které jsou na vysokých školách, a matky dětí, takže nemáme natrénováno tolik, kolik by bylo potřeba.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Daniela Adamcová, Adéla Krchňáková, Veronika Kaňaříková, Markéta Tkadlecová

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4