Souboj s nováčkem skončil pro VK Austin dělbou bodů

V sobotu 4. listopadu čekal volejbalistky VK Austin souboj s nováčkem II. ligy Odrami, a to na jejich půdě. Vsetínský tým k měření sil s celkem, který byl na průběžném pátém místě tabulky těsně před Vsetínem, odjel pouze s osmi hráčkami, z nichž navíc byly dvě juniorky. V ranním utkání se z výhry radovaly domácí, odvetu ovládl tým Vsetína.

Odry - VK AUSTIN 3:1 (-20, 22, 20, 23), 0:3 (-20, -17, -22)

Kromě blokařky Jasné chyběla trenéru Žůrkovi v dalším kole II. ligy ještě smečařka Adamcová, která se zranila na čtvrtečním tréninku. Musel tak povolat dvě hráčky juniorského týmu Tkadlecovou a Barošovou, ale i tak měl na případné střídání pouze jedinou volejbalistku. V prvním setu úvodního utkání však nic nenasvědčovalo tomu, že by toto oslabení mohlo mít negativní vliv na výkon vsetínského týmu. Ten se rychle ujal až sedmibodového vedení a vcelku v klidu si dokráčel pro výhru. Od druhé sady se hra vyrovnala. Vsetínu odešla přihrávka a nemohl tak kvalitně útočit. Naopak domácím se začalo dařit a i přes finiš Vsetína dokázaly srovnat na 1:1. Třetí sada došla až do vyrovnané koncovky. Za stavu 21:20 pro domácí přišel výpadek Vsetína a Odry tak otočily průběh utkání ve svůj prospěch. Čtvrtý set měl obdobný průběh, kdy v úplném závěru Vsetín za vyrovnaného stavu pokazil servis a následné dva útoky mířily do antény, respektive do zámezí. Z cenného vítězství 3:1 se tak radovaly Odry.

Vsetín se nehodlal smířit s tím, že by měl z půdy nováčka odjet bez bodového zisku, a v odvetě hned od začátku bojoval. Domácí hráčky mu to nijak neusnadňovaly a hra byla vyrovnaná do samotné koncovky prvního setu. Tu lépe zvládnul Austin. Také ve druhé sadě byl celek z Valašska lepší a dotáhl ji do jasného vítězství 25:17, přičemž se do hry úspěšně zapojila i mladá smečařka Barošová. Třetí sada se vyvíjela ve prospěch Oder až do stavu 21:16. Pak se Vsetín vzepjal k výbornému výkonu a dokázal srovnat na 21:21. Za tohoto stavu se zranila druhá juniorka v dresu Vsetína - blokařka Tkadlecová, za niž musela do hry opět Barošová. Ani toto oslabení na středu sítě už však nastartovaný Vsetín nedokázalo zastavit a po výsledku 25:22 se mohl radovat z výhry 3:0 a zisku tří bodů.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Cílem na hřišti nováčka bylo alespoň jednou zvítězit, což jsme splnili. Po prvním setu ranního utkání to vypadalo na snadnou práci, ale domácí také prokázaly své kvality, my naopak vytvořili mnoho zbytečných chyb. Vzhledem k nutnosti nasazení juniorek navíc byla naše síla poněkud oslabena. Obě dvě ale podaly velmi dobrý výkon, za který zaslouží pochvalu stejně jako ostatní hráčky. Ty však pouze za odvetný duel. Ten ranní byl poznamenán velkým množstvím chyb, kterých by se tak zkušené volejbalistky neměly dopouštět.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Markéta Tkadlecová, Tereza Barošová.

Příští sobotu 11. listopadu se ženy VK Austin představí na domácí půdě sportovní haly Na Lapači, kde přivítají celek Prostějova. Začátek prvního utkání je v 11 hodin, odveta přijde na řadu kolem 14.30 hodin. Příznivci vsetínského volejbalu mohou přijít povzbudit také tým juniorek, jejichž utkání proti Rožnovu p. R. začíná v 9 a 13 hodin