VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin favorita potrápil, ale nebodoval

Na půdu druhého celku druholigové tabulky Nového Jičína zajížděly v sobotu 25. listopadu volejbalistky VH Austin Vsetín. V prvním utkání sahaly po zisku bodů, nakonec však prohrály 1:3. V odvetě i přes kvalitní výkon podlehly 0:3.

Nový Jičín - VK AUSTIN 3:1 (20, 15, -22, 23), 3:0 (18, 23, 15)

Nový Jičín patří mezi spolufavority soutěže a Vsetínu se proti němu navíc dlouhodobě nedaří. V úvodní sadě prvního duelu domácí naplňovaly prognózu a ujaly se několikabodového vedení, které narostlo až na osm bodů. Vsetínu se v samotném závěru pouze podařilo korigovat na přijatelných 20:25. Ve druhé sadě byla hra vyrovnaná až do stavu 9:9. Pak domácí dvěma šňůrami bodů odskočily do vedení 19:10 a o výsledku setu bylo rozhodnuto. Také třetí set lépe zahájily hráčky Jičína, ale Vsetín nesložil zbraně, dokázal srovnat na 18:18 a oba týmy tak vstoupily do vyrovnané koncovky. V ní byly nakonec úspěšnější hráčky z Valašska a po výhře 25:22 snížily na 1:2. V této fázi utkání byla hra velmi vyrovnaná a velká bitva neodpovídající postavení obou celků v tabulce pokračovala i ve čtvrtém setu. Také ten dospěl do vyrovnané koncovky 23:23. Následné dvě chyby v útoku Vsetína znamenaly, že se nakonec z vítězství 3:1 a ze třech bodů radovaly domácí.

Odveta slibovala opět vyrovnanou partii. Vsetín byl v počátku lepším týmem, ujal se vedení 7:2 a zdálo se, že by hostující tým mohl zvítězit. Pak ale přišel obrovský výpadek, který domácí hráčky zužitkovaly, dokázaly srovnat na 17:17 a nakonec vyhrály 25:18. Další set Vsetín zvedl hlavu, ale i přesto ve vyrovnané koncovce opět prohrál 23:25. Ve třetí sadě už se projevila psychická frustrace hráček Austinu a Nový Jičín dovedl zápas do vítězného konce.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: I přesto, že jsme v Jičíně nezískali ani bod, podali jsme dobrý výkon a k zisku bodů jsme byli velmi blízko. Ve čtvrté sadě prvního utkání jsme byli na koni a pokud bychom jej získali, mohlo se vše vyvíjet jinak. Domácí hráčky byly pod tlakem a dopouštěly se chyb, které jsme my dokázali trestat. V dalším průběhu jsme doplatili na úzký kádr. Na lavičce jsme opět měli pouze jedinou hráčku na střídání.

Příští týden hostíme poslední Bílovec, proti kterému bychom měli naplno bodovat. Budeme však mít pouze jednu blokařku a znovu budeme muset přeskupit sestavu a využít i juniorek, abychom utkání vůbec odehráli. Čeká nás opravdu těžký duel. Věřím, že naši fanoučci nás přijdou podpořit. Začínáme v sobotu 2. prosince Na Lapači netradičně už v 9 hodin, odveta začne kolem 11.30 hodin.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Alena Veličková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Dagmar Jasná, Zuzana Kamasová