Boj o střed tabulky skončil remízou

Volejbalistky Austinu uplynulou sobotu hrály na půdě Brna – Juliánova. Tento tým jim byl soupeřem v boji o pátou příčku druholigové tabulky. Vsetín před tímto dvojutkáním zaostával za Brnem o čtyři body a pouze dvě vítězství by mu zaručila posun na pátou příčku. Vyrovnanost obou týmů v tabulce se projevila ve vyrovnanosti obou celků v samotných zápasech, a tak se oba soupeři nakonec rozešli smírně, když ranní utkání vyhrály domácí hráčky 3:1 a odvetu naopak po stejném výsledku Vsetín.

Juliánov - VK AUSTIN 3:1 (12, 25, -21, 18), 1:3 (19, -21, -18, -19)

Juliánov v letošní sezóně podává kvalitní výsledky a tak bylo jasné, že Vsetín nečeká jednoduché utkání. To se také potvrdilo hned od začátku ranního zápasu. Vsetín se nedokázal vypořádat s kvalitním servisem domácích hráček a ty se velmi brzo dostaly do desetibodového vedení a první sadu nakonec získaly velmi snadno 25:12. Ve druhé sadě naopak Vsetín zlepšil svou hru a do koncovky vstupoval s pohodlným vedením 23:17. Pak však přišla hrubá chyba rozhodčích, kteří jasný míč pro Vsetín přisoudili domácím. Hráčky Austinu jejich rozhodnutí natolik vykolejilo, že dovolily Brnu vyrovnat a v napjaté koncovce nakonec podlehly 25:27. Ve třetí sadě byla hra dlouho vyrovnaná až do stavu 15:15, kdy Vsetín odskočil o čtyři body a výhru v setu si již nenechal vzít. V tu chvíli se zdálo, že by se Austinu mohl podařit obrat. Do čtvrté sady však vstoupil nešťastně zkaženým servisem Mikulajové a následně dovolil Juliánovu jít do vedení 7:0. Poté se hra opět srovnala, ale Austin již nedokázal ztrátu smazat a prohrál právě o sedm bodů 18:25 a celkově 1:3.

Do odvety vstoupil opět lépe domácí tým, který vyhrál 25:19. Do druhé sady přistoupil trenér Vsetína Jiří Žůrek k zásadní změně sestavy, kdy na bloku vystřídala Veličkovou smečařka Mikulajová a na smeč nastoupila po zranění se vracející Adamcová. Tato změna zafungovala a Vsetínu se podařilo následující tři sety vyhrát a oplatit tak soupeři ranní porážku stejným výsledkem 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Brno do této sezóny posílilo hlavně na bloku a naše hráčky se dlouho s kvalitní obranou soupeře nedokázaly vyrovnat. Když se Brno dostalo do několikabodového vedení, přitlačilo na už tak kvalitním servisu, a to nám dělalo problémy. V odvetě jsme to byli naopak my, kdo diktoval od druhé sady hru a nakonec se nám podařilo ranní porážku odčinit. V tabulce se tak nic nezměnilo, Brno zůstává před námi na pátém místě s náskokem čtyř bodů.

Obě utkání byla z obou stran bojovná, ale i hodně nervózní a vypjatá, o což se svým nepřesvědčivým výkonem zasloužili oba rozhodčí. Jejich zcela jasná chyba v koncovce druhé sady hrubě ovlivnila výsledek tohoto setu a celého prvního zápasu, který by se po našem případném srovnání na 1:1 mohl vyvíjet zcela jinak.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Dagmar Jasná, Tereza Barošová, Daniela Adamcová, Alena Veličková.  -jž-

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5