Austin vybojoval s Ostravou dva body

Poprvé v tomto kalendářním roce se v sobotu 3. února představily volejbalistky VK Austin Vsetín na domácí palubovce haly Na Lapači. Soupeřem jim byl třetí celek druholigové tabulky Ostrava. I přesto, že Ostravanky byly papírovými favoritkami, očekával se vyrovnaný duel, na podzim totiž Vsetín v Ostravě remizoval. To se také potvrdilo a zaplněné hlediště bylo v prvním utkání svědkem velkého dramatu se šťastným koncem pro domácí. Odveta pak patřila Ostravě.

VK AUSTIN – Ostrava 3:2 (25, -21, 20, -24, 15), 0:3 (-18, -16, -22)

Austinu chybělo nemocné libero Nikola Kostková, kterou zastoupila Martina Žůrková. Jinak byl domácí tým kompletní. Do utkání vstoupil dobře a do poloviny setu si udržoval mírný náskok. Pak se hra vyrovnala a v koncovce měla k výhře blíž Ostrava, která vedla už 24:22 a 25:24. Nakonec se ale radovaly domácí hráčky, když dokázaly tříbodovou šňůrou stav otočit a zvítězit 27:25. Ve druhém setu se více dařilo Ostravě, která se dostala do až pětibodového trháku a svůj náskok udržela až do konce. Třetí sada byla opět velmi vyrovnaná, Vsetínu se však v závěru podařilo soupeři bodově odskočit a vyhrát 25:20. Čtvrtý set přinesl v závěru velké drama. Hráčky Austinu měly dokonce za stavu 24:23 matchball, ale Ostrava se ubránila a nakonec srovnala na 2:2. O vítězi musela rozhodnout zkrácená pátá sada. Do té vstoupil Vsetín velmi špatně. Po řadě nepřesností vsetínského týmu už Ostrava vedla 8:1 a vypadalo to, že kráčí k jasnému vítězství. Austin se však, hnán skvělým publikem, vzepjal k mimořádnému výkonu, dokázal stav srovnat a v nervy drásající koncovce nakonec zvítězil 17:15 a celkově tedy 3:2.

Do odvety nastoupila Ostrava velmi nahecovaná, naopak vsetínské hráčky měly pomalý rozjezd a než se nadály, prohrávaly 0:1. Také druhá sada patřila vcelku jasně Ostravě. Vsetín měl problémy na přihrávce a jeho útok byl poté méně důrazný. Ostravankám se navíc dařilo vše, nač sáhly, a po vítězství 25:16 se ujaly vedení 2:0. Austin se ale nechtěl vzdát a ve třetím setu udržoval se soupeřem krok. Ostravanky však neustále vedly dvou až tříbodovým rozdílem a nakonec zvládly i samotnou koncovky. Po vítězství 25:22 vyhrály 3:0 a oplatily tak Vsetínu porážku z prvního duelu.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: První utkání bylo velmi vyrovnané a muselo se divákům líbit. Podali jsme v něm kvalitní výkon a hlavně v tie-breaku holky dokázaly otočit téměř ztracený set a vybojovat velmi cenné vítězství. V odvetě už nám trošku došly síly, z čehož pramenily chyby. Naopak Ostrava byla nahecovaná po prohraném prvním duelu a měla větší touhu nám porážku oplatit. I přes prohru ve druhém utkání jsme hlavně v prvním duelu ukázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s celky z horních pater tabulky. Musíme však tento výkon zopakovat i se slabšími celky, což se nám mnohdy ne zcela daří.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Martina Žůrková, Tereza Barošová, Dagmar Jasná, Veronika Koňaříková, trenér Jiří Žůrek.

V příštím kole zajíždí volejbalistky Vsetína v sobotu 10. února na palubovku v tabulce čtvrtých Kylešovic.