Austin získal v Kylešovicích jen set

Volejbalistky VK Austin Vsetín zajížděly 10. února k dalšímu dvojutkání druhé ligy do Kylešovic. Domácím favoritkám sice vzdorovaly, ale nakonec odjížděly domů bez bodového zisku.

Kylešovice - VK AUSTIN 3:0 (19, 21, 15), 3:1 (19, 22, -20, 16)

Austinu tentokrát chybělo nejen dlouhodobě nemocné libero, ale i jedna z blokařek Jasná, která patří k pilířům obrany a svou úderností také mezi nejúčinnější útočnice. Zisk jakéhokoli bodu z palubovky soupeře by tak celý tým zcela jistě bral. Vsetín vstoupil do utkání nebojácně a v první sadě držel s domácími krok do stavu 13:13. Pak přišlo několik chyb na přihrávce kvalitního soupeřova servisu a zkušené Kylešovice si získaný náskok už udržely do konce. Ve druhé sadě přišla série chyb hned na počátku a za stavu 16:7 a 22:11 pro domácí to se Vsetínem vypadalo velmi zle. Hráčkám Austinu se pak ještě podařilo vedení Kylešovic snížit, ale to nic nezměnilo na tom, že prohrávaly 0:2. Ve třetí sadě už Vsetín nedokázal náporu domácích vzdorovat a prohrál 15:25 a celkově 0:3.

Do odvety vstoupily domácí hráčky opět lépe a po 17 minutách vedly 1:0. Ve druhé sadě byl výsledek dlouho velmi vyrovnaný. Vsetínu se dokonce podařilo vybojovat si v koncovce vedení 21:17, stejně jako v předchozích setech ale následovala šňůra chyb a nepřesností, která umožnila Kylešovicím otočit stav na 21:24 a následně vyhrát 25:22. Zlepšený výkon Vsetína ve střední části druhého setu ukázal, že pokud se vyrovná s drtivým servisem domácích, má šanci. Ve třetí sadě byla hra opět vyrovnaná a tentokrát se poprvé podařilo Austinu zvládnout koncovku a získat set. Ve čtvrté sadě však hráčky z Valašska nedokázaly využít psychické převahy a velmi rychle dovolily Kylešovicím získat až osmibodové vedení. A bylo v podstatě rozhodnuto. Domácí si pak v klidu dokráčely k celkovému vítězství 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Dlouhodobá absence libera se projevuje potížemi na přihrávce a při obraně v poli. V každém setu při jinak vyrovnaném průběhu přišly jedna až dvě série chyb právě na přihrávce, a to vždy rozhodlo. Tentokrát nám navíc chyběla i Jasná, jejíž obranné bloky a útoky ze středu sítě nám scházely. I přes prohru jsme neodehráli špatné utkání, bohužel na zisk bodů to nestačilo. Nyní se musíme soustředit na velmi důležité domácí dvojutkání s Odrami, které mají s tabulce shodný počet bodů jako my. Věříme, že nám v sobotu 17. února pomohou i diváci. Začátky utkání jsou v 10 a 12.30 hodin.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Adéla Krchňáková, Daniela Adamcová, Alena Veličková, Martina Žůrková, Tereza Barošová, trenér Jiří Žůrek.