Poslední utkání juniorek – 4 body a další úraz

Poslední utkání juniorek – 4 body a další úraz.

Odložené předvánoční kolo s Rožnovem bylo zároveň posledním dvojutkání našich juniorek v letošním ročníku krajského přeboru. A jako obvykle, opět přišly další úrazy. Z minulého kola odjela Kabeláčová s naštípnutým prstem (odehrála s kovovou fixací),  v posledním kole hned v úvodu si vyvrtla kotník na bloku hrající Barošová.

Protože univerzálku Janečkovou postihla chřipka, odjely juniorky do Rožnov jen v 7 hráčkách, z toho Venda Spisarová hraje jen na postu libera. Od úvodu zápasu Rožnovské hráčky proti minulému týdnu přitvrdily na servisu a zejména v prvním setu si dlouho udržovaly několikabodový náskok. To co získaly podáním, ztratily na vyházených smečích a koncovku lépe zvládly naše hráčky. I ony tlačily soupeřky podáním a když k tomu přidaly i málo chyb a bodové útoky, získaly i oba následující sety. Jen v koncovce toho třetího se vzájemně předstihovaly v jednobodovém náskoku a tak zápas ukončily v nejtěsnějším možném rozdílu.   3:0  (22,22,23).

Do druhého setu vstoupily lépe naše hráčky. Vedly již 6:0, za stavu 8:2 špatně došlápla Barošová, muselo se ošetřovat, kotník se zatéjpoval, Terka „dohopsala“ do konce setu, (který vyhrály nejtěsnějším rozdílem rožnovské juniorky), ale dál to nešlo. Opět se muselo výrazně improvizovat v sestavě, do té doby úderná Pruknerová musela přejít na pozici blokařky a její body nám potom chyběly. Naše libero se pak přesunulo na post univerzálky, druhá nahrávačka Weberová na post smečařky. Dosavadní souhra se vytratila a než se holky vzpamatovaly, prohrávaly 17:23. Přesto bojovným bráněním dosáhly bodového srovnání a opět prohrály jen rozdílem dvou bodů. Třetí set po dramatické bitvě a naprosto vyrovnaném výkonu vyhrály naše hráčky až dosažením 26.bodu, a v úspěšné nátlakové hře získaly i čtvrtý set a vynutily si tiebreak. V tom však bylo lepší domácí družstvo.  2:3 (-23,-23,24,17,-10)

A hodnocení trenéra: „letošní sezonu nás provázejí samá zranění, na začátku blokařka Tkadlecová (plastika koleních vazů), totéž zranění smečařka Štachová, obě měly být základní oporou. K tomu se přidal slepák blokařky Kabeláčové. A sotva se dala do herní způsobilosti, přišel výron kotníku další blokařky Maštalířové. 3 kola jsme museli odložit, protože je neměl kdo odehrát. Takový stav nepamatuji. Na začátku sezony jsem doufal, že budeme bojovat o přední místo v tabulce. Proto musím být spokojen s celkovým umístěním, když většina holek mohla ještě letos bojovat o kategorii níže. A tentokrát holky zahrály na hranici svých možností. Pochopitelně zranění Barošové nás trochu rozhodilo, ale díky bojovnosti jsme zůstali ve hře a nakonec vybojovali další bod. A přitom to byl oboustranně hodně pěkný, úderný a bojovný volejbal, s velkými výměnami, který se všem přítomný rodičům i nám, oběma trenérům hodně líbil.

Zápas odehrály: Krejčí, Weberová, Spisarová, Barošová, Kabeláčová, Pruknerová, Kamasová

Trenér Pavlica.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4