Austin se rozloučil se sezónou remízou

Volejbalistky VK Austin Vsetín odehrály v sobotu 24. března poslední dvojutkání sezóny 2017 – 18. V tělocičně ZŠ Hovězí hostily Brno – Juliánov, které bylo jejich sousedem v tabulce. Oba týmy už měly před zápasem jisté postavení v závěrečném hodnocení, kdy Brnu patří páté a Vsetínu šesté místo, hrálo se tak jen o prestiž. Očekával se vyrovnaný duel, a tak to také dopadlo. V obou zápasech rozhodovaly až páté zkrácené sety. Dopoledne se z výhry radovaly Brňanky, v odvetě pak hráčky Austinu.

VK AUSTIN – Juliánov 2:3 (-23, 20, 25, -19 -8), 3:2 (-20, 24, 12, -20, 9)

Utkání proti Juliánovu bývají vždy vyrovnaná a stejně tomu bylo i tentokrát. V prvním setu ranního utkání se rozhodovalo o vítězi až v samotné koncovce, kterou nakonec lépe zvládlo Brno. Vsetín se pomaleji dostával do hry, a také ve druhém setu až do 11:14 prohrával. Pak však přišla sedmibodová série, díky které se podařilo vývoj setu otočit a srovnat na 1:1. Ve třetí sadě to byl naopak Austin, který po celou dobu vedl a zdálo se, že míří za výhrou. S samotném závěru to však ještě bylo drama, které naštěstí domácí hráčky zvládly, zvítězily 27:25 a vedly 2:1. Ve čtvrtém setu byla hra opět velmi vyrovnaná až do stavu 16:14 pro Vsetín, kdy došlo ke zranění jedné z Brňanek, jež dostala při bloku ránu loktem do nosu od jedné ze svých spoluhráček. Několikaminutové přerušení hry vyvedlo Vsetín z tempa a právě ošetřovaná hráčka se pak postarala o pětibodovou sérii svým kvalitním servisem. Brno tak srovnalo na 2:2 a šlo se do tie-breaku. Také v něm rozhodl kvalitnější servis Juliánova. Za stavu 2:3 přišla sedmibodová šnůra velmi kvalitních servisů, s nimiž se vsetínské přihravačky nedokázaly poradit a pokud jej zpracovaly, tak následný útok nebyl nijak razantní a bodovalo Brno. Vsetínu se v závěru ještě podařilo kosmeticky upravit výsledek, ale vítězství už si hosté nenechali vzít.

Odpolední duel se odehrával v podobném duchu jako ten ranní. První sadu opět získaly Brňanky. Ve druhé pak Vsetín dokázal utéci ze setballu a stav 23:24 otočil ve svůj prospěch na 26:24. Ve třetím setu Brno zcely vypadlo ze hry a uhrálo pouhých 12 bodů. V tuto chvíli to vypadalo na výhru Austinu ve čtyřech setech. Brno ale nesložilo zbraně a za stavu 9:9 odskočilo na rozdíl tří bodů a tento násko udrželo až do konce štvrté sady. Rozhodoval tak opět tie-break. Ten tentokrát lépe zvládly hráčky VK Austin a oplatily tak soupeři ranní porážku po výhře 15:9.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: O nic už v tomto utkání nešlo, to však neznamená, že by nám na výsledku nezáleželo. Chtěli jsme však také dát možnost některým hráčkám, které se během roku nedostávaly až tak často na hřiště, aby si zahrály. Naše sestava tak během obou zápasů procházela mnoha změnami. To však nic nemění na faktu, že jsme se nedokázali vyrovnat s kvalitním servisem Brna, který nezvládaly přihrát ani ty zkušené hráčky. V odvetě jsme pak na servisu přitlačili i my a na obou stranách se tak střídaly série několika bodů přímo z podání. Naštěstí se nám pak v tie-breaku dařilo lépe než ráno a se sezónou  a fanoušky jsme se rozloučili výhrou a celkově spravedlivou dělbou bodů.

Sezónu lze hodnotit jako celkově úspěšnou, protože jsme uhájili soutěž a vcelku v pohodě hájili postavení ve středu tabulky. Já osobně chtěl, abychom se v posledním utkání prali s Brnem o pátou příčku, ale k tomu už, bohužel, nedošlo.

Hráčkám děkuji za jejich celoroční výkony a fanouškům za přízeň. Poděkování rovněž patří sponzorům v čele s titulárním partnerem Austin Detonator.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Jana Mikulajová, Michaela Klimešová, Dagmar Jasná, Adéla Krchňáková, Nikola Kostková, Pavlína Vavříková, Martina Žůrková, Veronika Koňaříková, Daniela Adamcová, trenér Jiří Žůrek.