V Bílovci ženy A vybojovaly tři body

Druhou část II. ligy žen ve volejbale zahájil VK Austin Vsetín odvetou v Bílovci. Po vyrovnané „bitvě“, která skončila nerozhodně, tak potvrdil své třetí místo v tabulce.

Na palubovku v Bílovci nastoupily dva zcela vyrovnané týmy a již úvod utkání naznačil, že získat body nebude jednoduché pro žádného ze soupeřů. Domácí celek se navíc snažil odčinit porážku z podzimního dvojutkání ve Vsetíně. Lépe začaly hráčky Austinu, udržovaly si tříbodový náskok, jenže za stavu 14:11 udělaly dvě zbytečné chyby, následně Bílovec ubránil dva útoky a průběh setu se obrátil ve prospěch domácích hráček. Za stavu 17:20 se hostujícímu celku podařilo vyrovnat a oba týmy pravidelně ztrátovaly. Za stavu 26:27 se podařilo Bílovci zablokovat útok a získal tak první set v poměru 28:26. Hned v úvodu následujícího setu získal Vsetín pětibodový náskok a ten udržel až do úplného konce.  Ve třetím setu ale přišel zvrat. Vsetínské hráčky začaly dělat velké množství nevynucených chyb, vytratilo se účinné podání a zbytek zápasu pak patřil domácím hráčkám, kterým významně pomohla hostující extraligová smečařka Polášková.

Do druhého zápasu nastoupil Vsetín s pozměněnou sestavou, na útoku nahradila Adamcová Hrachovcovou, na univerzálu Kostkovou Kamasová. A začalo jedno z nejvyrovnanějších utkání sezony. Austin již v úvodu přitvrdil podání, získal nepatrný náskok a dobrou hrou v poli získal první set v poměru 25:22. Průběh druhého setu se podobal vývoji z úvodu utkání, jen výsledek byl ještě vyrovnanější. 27:25.  A podobně vypadal i set třetí. Jen za stavu 20:19 přišlo zbytečně vyhozené podání, následovaly dvě chyby na příjmu a set získal domácí Bílovec. A opět začala bitva o každý bod. Do druhého technického odd. času  měly dva body navíc vsetínské hráčky, pak přišlo opět pokažené podání a následující nevynucenou chybou a domácí hráčky převzaly iniciativu. Za stavu 23:23 nejlepší hráčka na palubovce Polášková smečovala do autu a v následující rozehře perfektně postaveným blokem získal potřebný bod a celkové vítězství VK Austin.

Výsledek:

1 utkání    1 : 3  (-26,19,-16,-20)

2. utkání   3:1   (22, 25, -23, 23)

Utkání odehrály: Evjáková, Michálková, Adamcová, Hrachovcová, Jelínková, Jasná, Veličková, Čalová, Kamasová, Kostková, Hrochová.

Názor trenérské dvojice Pavlica - Žůrek.

Odveta skončila spravedlivou plichtou. V prvním zápase jsme začali dobře, jen v koncovce byli šťastnější domácí. V průběhu třetího setu nám odešlo podání, nedokázali jsme soupeře zatlačit do defenzivy a když jsme přidali chyby na obraně, ovládl zápas tým Bílovce. Do druhého zápasu jsme udělali změny v sestavě, začali jsme hrát opět pozorně v obraně, zlepšili podání a s výjimkou jedné koncovky kontrolovali hru i vývoj utkání. Konečně nám dobře zahrály obě hráčky na smeči (Adamcová s Jelínkovou), které bodovaly s minimem nevynucených chyb. Je to vždy trochu drama vyhrávat s nejméně možným rozdílem, ale tentokrát se šťěstíčko neodvrátilo a body máme doma. Tady se ukázala síla týmu i zkušenosti z předcházejících ročníků.