Austin vybojoval doma čtyři body

Volejbalistky VK Austin Vsetín hostily uplynulou sobotu v dalším kole druhé ligy na domácí půdě celek Šlapanic. Svou premiéru si v tomoto dvojutkání odbyla juniorská nahrávačka Natálie Štachová a nelehkého úkolu se velmi dobře zhostila. Na Vsetíně zůstaly čtyři body za vítězství 3:0 a prohru 2:3.

VK AUSTIN – Šlapanice 3:0 (18, 19, 22), 2:3 (-19, -22, 21, 17, -11)

Z důvodu nepřítomnosti nahrávačky Petry Evjákové musel trenér Žůrek do sestavy zařadit juniorku Štachovou, pro kterou to znamenalo premiéru na nahrávačském postu ženského týmu v soutěžním utkání. I přes počáteční nervozitu podala velmi dobrý výkon, a to i díky zkušenějším spoluhráčkám, které jí pomáhaly zvládnout těžké herní situace. Šlapanice držely se Vsetínem krok, ale především díky kvalitnímu servisu se domácím dařilo v koncovkách jednotlivých setů své soupeřky přehrát. Vsetín tak získal trochu překvapivě první utkání jasně 3:0.

Zato do odvety nenastoupil domácí tým příliš šťastně. Hráčka, snad uspokojeny ranním vítězstvím, za svými soupeřkami zaostávaly, a Šlapanice, na jejichž straně byla v těchto chvílích i sportovní štěstěna, šly do vedení. Trenér Vsetína zkusil vývoj zvrátit řadou střídání na většině postů, která ale neměla na výkon týmu přílišný účinek. Po prohrané druhé sadě se proto vrátil k zakladní sestavě. Hráčky už si letos v utkání s Juliánovem vyzkoušely, že mohou nepříznivý stav 0:2 zvládnout, a proto nic nevzdaly a bojovným výkonem se jim podařilo stav setů srovnat na 2:2. Výrazně k tomu přispěla blokařka Mikulajová, s jejímiž servisy si protihráčky nevěděly rady. O vítězství tak rozhodoval tie-break. V něm již Vsetínu došel dech a i přes bojovný výkon získaly bod navíc Šlapanice.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Do utkání jsem vstupoval s obavami, zda juniorka Štachová na nahrávce svou velkou premiéru zvládne. I přes pár chyb jsem byl s jejím výkonem spokojený. Také ostatní hráčky zahrály velmi dobře a hlavně ve druhém utkání opět ukázaly psychickou odolnost a dokázaly z téměř ztraceného zápasu udělat drama. Celkový zisk čtyř bodů považuji za velmi dobrý výsledek.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Zuzana Bačůvková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Tereza Barošová, Adéla Krchňáková, Adéla Krejčí, Natálie Štachová, Pavla Vavříková. Trenér: Jiří Žůrek

V dalším kole přivítá Vsetín opět na domácí půdě sportovní haly Na Lapači, a to v sobotu 3. listopadu, lídra soutěže Nový Jičín. První utkání začíná v 10 hodin, odveta kolem 12.30 hodin

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4