Volejbalistky Austinu obraly lídra tabulky o pět bodů

V dalším kole II. ligy hostily volejbalistky VK Austin Vsetín v té době lídra tabulky z Nového Jičína. Tohoto soupeře za sedm let Vsetíňanky nikdy neporazily, a i letos Jičín vévodil průběžné tabulce. Ale to již není pravda. Domácí po vynikajícím výkonu zvítězily v obou utkáních a získaly nesmírně cenných pět bodů za výhry 3:0 a 3:2. Nový Jičín díky tomu klesnul na druhou příčku za Opavu. Vsetín je s jednobodovou ztrátou na třetím místě.

VK AUSTIN – N. Jičín 3:0 (22, 20, 27), 3:2 (-14, 23, -11, 17, 10)

Vsetín nastoupil k prvnímu utkání s tím, že proti soupeři s nímž ještě nevyhrál, nemá co ztratit. Jičíňanky se sice zpočátku ujaly drobného vedení, které však domácí dokázaly v průběhu první sady srovnyt a ve vyrovnané koncovce byly úspěšnější. Ve druhé sadě už Vsetín sám šel do vedení, které si udržel po celou dobu hry a zvýšil svůj náskok na 2:0. Třetí sada byla velmi vyrovnaná, ale Austin do jeho koncovky přece jen vstupoval za příznivějšího stavu 23:20. Jičíňankám se ale podařilo otočit vývoj na 23:24. Vsetín si však nechtěl nechat ujít možnost zvítězit a v nervy drásající koncovce plné skvělých výměn na konec zvítězil 29:27 a celkově 3:0.

Do odvety vstoupil Vsetín trošku laxně a dovolil soupeři ujmout se vedení. Nevyšla mu hlavně střední část, kde Jičín odskočil až na rozdíl deseti bodů a sadu získal velkým rozdílem 25:11. I do druhého setu nastoupila druhá nahrávačka Vsetína Štachová, která v koncovce první sady vystřídala svou zkušenější kolegyni Evjákovou. Hra se vyrovnala a do koncovky vstupovaly oba celky za vyrovnaného stavu. V závěru setu se Evjáková vrátila zpět na hřiště a dovedla svůj tým k nejtěsnějšímu vítězství 25:23. Třetí sadu pak opět velým rozdílem ovládnul Jičín a v tu chvíli se zdálo, že kráči za vítězsvtím. Za Vsetín ale nastoupila odpočinutá základní sestava z prvního duelu a dokázala srovnat na 2:2. Už v závěru čtvrté sady se na hráčkách Jičína začala projevovat únava, neboť po dopoledním zrabnění jedné ze smečařek neměl narozdíl od domácích příliš mnoho možností na střídání. V tie-breaku Austin dokonal obrat a vcelku jasně zvítězil 15:10 a celkově 3:2.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: I když jsme s Jičínem v minulosti odehráli i některá vyrovnaná utkání, nikdy jsme nevyhráli. Až nyní. Je to pro nás opravdu velmi cenné. Všechny hráčky podaly výborný výkon, ale přece jen nad všemi vyčnívala hlavně na útoku blokařka Mikulajová, se kterou si obrana soupeře nevěděla rady.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Zuzana Bačůvková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Natálie Štachová, Pavla Vavříková. Trenér: Jiří Žůrek

V dalším kole Vsetín zamíří v sobotu 10. listopadu na palubovku Bílovce.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4