Austin i v Bílovci dvakrát zvítězil

Soupeřem vsetínských volejbalistek VK Austin v dalším kole druhé ligy byl Bílovec. Na severu Moravy se sice Vsetíňanky v prvním utkání trápily, ale nakonec získaly vítězství v obou utkáních. V průběžné tabulce jim tak stále patří vynikající třetí příčka.

Bílovec - VK AUSTIN – 2:3 (-20, 15, 19, -14, -10), 1:3 (-19, -16, 18, -18)

Podle postavení v tabulce byl Vsetín v tomto dvojutkání favoritem, což potvrzoval hned od počátku první sady ranního utkání. Vytvořil si v ní několikabodový náskok, který udržel až do jejího konce. Od druhé sady se ale hra změnila. Vsetínu se hned na počátku nepodařilo vyrovnat s výborným servisem bílovecké nahrávačky, a když už jej přihrály, chybovaly v útoku. Navíc Bílovec v těchto chvílích exceloval ve hře v poli. Stav byl najednou 0:8, a i když se později hra vyrovnala, domácí hráčky dotáhly sadu k vítězství s velkým bodovým rozdílem. Také třetí set zvládly, i přes změny v sestavě, hráčky Bílovce. V tu chvíli to se Vsetínem už nevypadalo příliš dobře. Do čvrté sady ale opět nastoupila základní šestice Austinu a konečně začala hrát to, co od ní trenér Žůrek očekával. Výsledkem bylo srovnání stavu na 2:2 a o držiteli bodu navíc rozhodovala zkrácená hra. Do té opět lépe vstoupil Bílovec, který vedl už 8:4. Pak však začala na straně Vsetína fungovat obrana a probudily se také útočnice. Austin skvělým závěrem otočil vývoj, jasně vyhrál 15:10, a celkově 3:2.

Do odvety nastoupil Vsetín koncentrovaně, vyhrál jasně první set, a také ve druhém si vytvořil dostatečný náskok k tomu, aby trenér mohl dát šanci i mladým hráčkám z lavičky. Austin i s nimi dotáhl druhou sadu do vítězného konce. „Mladá“ sestava tak zůstala ve hře i na začátku třetí sady. V ní se ale projevila větší zkušenost Bílovce, který i přes postupný návrat hráček vsetínského základu snížil na 1:2. Do čtvrté sady tak opět putovala kompletní základní šestka Vsetína, a ta zápas dovedla do vítězného konce 3:1.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: S Bílovcem máme v posledních sezónách pozitivní bilanci a vyhrát jsme chtěli samozřejmě i tentokrát. V ranním utkání se nám narozdíl od minulého týdne příliš nedařilo, ale nakonec jsme to zvládli. V odvetě jsme již byli lepší a na hřiště jsem mohl pustit i mladé hráčky z juniorského týmu, aby získávaly ligové zkušenosti. Závěr však opět musely obstarat ty zkušené...

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Zuzana Bačůvková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Natálie Štachová, Martina Žůrková, Anna Kabeláčová. Trenér: Jiří Žůrek.

V dalším kole Vsetín přivítá v sobotu 17. listopadu na vlastní palubovce tým Prostějova. Začátek prvního utkání je tentokrát až v 11 hodin, odveta pak kolem 15 hodiny. Od 9 a od 13 hodin totiž v hale hrají své utkání krajského přeboru volejbalisté VK MEZ Vsetín. Jejich soupeřem v boji o čelo tabulky bude Holešov.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 31 | Poslední den: 4