VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Austin bodoval doma naplno

Austin bodoval doma naplno

Volejbalistky VK Austin Vsetín přivítaly v sobotu 17. listopadu na vlastní palubovce celek Prostějova a sváteční den oslavily ziskem šesti bodů do tabulky. V té se dostaly na druhou příčku, neboť Nový Jičín klopýtnul, když doma pouze remizoval s Bílovcem.

VK AUSTIN – Prostějov (18, 19, 16), 3:1 (-13, 14, 30, 20)

Vsetín byl v tomto utkání favoritem, ale chyběla mu smečařka Bačůvková, která reprezentovala Baťovu univerzitu na sportovních hrách v Barceloně. Ofenziva domácích tak byla o něco oslabena. I přesto Austin v ranním utkání vcelku jednoduše zvítězil ve třech setech, když se díky dostatečnému náskoku v jednotlivých sadách do hry zapojily také mladé hráčky z juniorského týmu.

Do odvety dal trenér Žůrek důvěru hned od počátku právě mladým hráčkám. Nezkušenost a snad také uspokojení z lehkého ranního vítězství však měly za následek to, že s nadšením hrající soupeřky vlétly na omlazenou sestavu Vsetína jako velká voda. Prostějov přitlačil na servisu a rázem vedl propastným rozdílem 14:1. Do hry se tak postupně vrátila základní sestava Austinu, ale vývoj sady už ani ona nezvrátila a prohrála 13:25. V další sadě dominoval naopak Vsetín a vyhrál jednoznačně 25:14. Třetí dějství bylo daleko vyrovnanější a přineslo opravdu dramatickou koncovku, v níž měly oba týmy několik setballů. Proměnit jej nakonec dokázal Vsetín a po vítězství 32:30 se ujal vedení 2:1. I čtvrtou sadu následně odehrála základní sestava Austinu. Trenér Žůrek totiž nechtěl experimentovat a riskovat možné vyrovnání a loterii v pátem zkráceném setu. Zkušenost vsetínských hráček se projevila a do koncovky vstupovaly s velkým náskokem. V samotném závěru Prostějov jen kosmeticky upravil skóre, ale z celkového vítězství se radoval tým Austinu.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Získali jsme plný počet bodů, ale stálo nás to více sil, než jsme čekali. Nedařila se tentokrát přihrávka kvalitního prostějovského servisu, z čehož pramenila nižší úspěšnost v útoku. Stále se také ukazuje, že jakýkoli zásah do základní sestavy přináší nervozitu do hry ostatních, a to i zkušených hráček. I přesto to pořád musíme zkoušet, protože chceme naši mládež do ženského týmu zapracovávat. Nakonec jsme to tedy zvládli, takže jsem spokojen.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Natálie Štachová, Anna Kabeláčová. Trenér: Jiří Žůrek

Díky dvěma vítězstvím a klopýtnutí Nového Jičína v domácím utkání s Bílovcem se Vsetín dostal o skóre před něj na vynikající druhou příčku průběžné tabulky. Další utkání sehraje VK Austin 1. prosince na půdě dosud páté Ostravy.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 15945
Posledních 30 dnů: 165 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 6

© 2019 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne