Austin bodoval doma naplno

Volejbalistky VK Austin Vsetín přivítaly v sobotu 17. listopadu na vlastní palubovce celek Prostějova a sváteční den oslavily ziskem šesti bodů do tabulky. V té se dostaly na druhou příčku, neboť Nový Jičín klopýtnul, když doma pouze remizoval s Bílovcem.

VK AUSTIN – Prostějov (18, 19, 16), 3:1 (-13, 14, 30, 20)

Vsetín byl v tomto utkání favoritem, ale chyběla mu smečařka Bačůvková, která reprezentovala Baťovu univerzitu na sportovních hrách v Barceloně. Ofenziva domácích tak byla o něco oslabena. I přesto Austin v ranním utkání vcelku jednoduše zvítězil ve třech setech, když se díky dostatečnému náskoku v jednotlivých sadách do hry zapojily také mladé hráčky z juniorského týmu.

Do odvety dal trenér Žůrek důvěru hned od počátku právě mladým hráčkám. Nezkušenost a snad také uspokojení z lehkého ranního vítězství však měly za následek to, že s nadšením hrající soupeřky vlétly na omlazenou sestavu Vsetína jako velká voda. Prostějov přitlačil na servisu a rázem vedl propastným rozdílem 14:1. Do hry se tak postupně vrátila základní sestava Austinu, ale vývoj sady už ani ona nezvrátila a prohrála 13:25. V další sadě dominoval naopak Vsetín a vyhrál jednoznačně 25:14. Třetí dějství bylo daleko vyrovnanější a přineslo opravdu dramatickou koncovku, v níž měly oba týmy několik setballů. Proměnit jej nakonec dokázal Vsetín a po vítězství 32:30 se ujal vedení 2:1. I čtvrtou sadu následně odehrála základní sestava Austinu. Trenér Žůrek totiž nechtěl experimentovat a riskovat možné vyrovnání a loterii v pátem zkráceném setu. Zkušenost vsetínských hráček se projevila a do koncovky vstupovaly s velkým náskokem. V samotném závěru Prostějov jen kosmeticky upravil skóre, ale z celkového vítězství se radoval tým Austinu.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Získali jsme plný počet bodů, ale stálo nás to více sil, než jsme čekali. Nedařila se tentokrát přihrávka kvalitního prostějovského servisu, z čehož pramenila nižší úspěšnost v útoku. Stále se také ukazuje, že jakýkoli zásah do základní sestavy přináší nervozitu do hry ostatních, a to i zkušených hráček. I přesto to pořád musíme zkoušet, protože chceme naši mládež do ženského týmu zapracovávat. Nakonec jsme to tedy zvládli, takže jsem spokojen.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Veronika Juřicová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Natálie Štachová, Anna Kabeláčová. Trenér: Jiří Žůrek

Díky dvěma vítězstvím a klopýtnutí Nového Jičína v domácím utkání s Bílovcem se Vsetín dostal o skóre před něj na vynikající druhou příčku průběžné tabulky. Další utkání sehraje VK Austin 1. prosince na půdě dosud páté Ostravy.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4