Černá sobota Austinu

Volejbalistky VK Austin Vsetín zažily nejhorší sobotu v probíhajícím ročníku druhé ligy. Na palubovce Ostravy nezískaly ve dvou utkáních ani bod. V tabulce tak klesnuly na třetí příčku.

Ostrava - VK AUSTIN 3:0 (25, 12, 23), 3:1 (22, -14, 12, 23)

Vsetín odjížděl k utkání do Ostravy v plné síle s vědomím, že jej čeká těžké utkání. Jeho cílem však bylo i přesto bodovat. Dvojutkání se však vyvíjelo zcela jinak.

V prvním zápase se v první sadě bojovalo o každý bod, o čemž svědčí jeho výsledek. Z vítězství se nakonec radovala Ostrava poměrem 27:25. Prohra v dramatické koncovce nahlodala seběvědomí Vsetína, který druhou sadu prohrál jasně 12:25. Třetí sada došla opět do vyrovnané koncovky, ale opět ji lépe zvládl soupeř a vyhrál tak 3:0.

Do odvety vstoupil Vsetín s cílem oplatit soupeři porážku, a také v pozměněné sestavě. Ani to však nestačilo a Ostrava šla po těsném vítězství opět do vedení. Ve druhé sadě trenér Žůrek opět sáhl do sestavy a Austin po zlepšeném výkonu vyhrál 25:14. V této chvíli se zdálo, že Vsetín našel ideální sestavu, ale hned v dalším setu přišly obrovské výpadky a sadu získala jednoznačně Ostrava. Ve čtvrtém setu se vsetínské hráčky ještě snažily dostat utkání alespoň do tie-breaku, ale po stále se opakujících chybách dovolily Ostravě jít do pohodlného vedení. V závěru sice Austin dotahoval, ale domácí volejbalistky nakonec nejtěsnějším poměrem míčů vyhrály 25:23 a celkově 3:1.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Zcela jsme vyhořeli na přihrávce, hráčky včetně libera nebyly schopny zpracovat velmi kvalitní servis Ostravy, a pokud se to už podařilo, přicházely chyby v útoku, a to od všech. Prostě den blbec. Ostrava podle jejího trenéra naopak podala nečekaně bezchybný výkon. Zaslouženě jsme prohráli a musíme se z toho rychle sebrat. V sobotu totiž hostíme lídra soutěže z Opavy, který zatím ztratil pouze jediné utkání. Zisk jakéhokoli bodu s Opavankami s mnohaletými zkušenostmi z první ligy by byl úspěchem.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Zuzana Bačůvková, Martina Žůrková, Pavla Vavříková. Trenér: Jiří Žůrek.

V příštím kole hostí Vsetín v sobotu 8. prosince na vlastní palubovce haly Na Lapači celek Opavy. Začátek prvního utkání je v 10 hodin, odveta se odehraje kolem 12.30 hodin

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4