Po utkáních s Uherským Hradištěm se radovaly domácí hráčky..

Body zůstaly na domácí palubovce. Byla to ale upracovaná utkání. Tak by se dalo hodnotit další kolo II. ligy žen ve volejbale, které sledovala více než padesátka diváků.

Úvod utkání zahájily domácí hráčky dobře. Kapitánka Evjáková skvěle zaskočila soupeřky podáním, a Austin získal vedení 4:1. Jenže jak se ukázalo, to bylo v prvním setu vše. Přišla série zkažených podání, nevynucených chyb a hostující hráčky obrátily vývoj ve svůj prospěch a získaly až pětibodový náskok, který udržely až do koncovky. Vsetínu se sice ještě podařilo snížit na 23:24, první setbol však Hradiště proměnilo. Herní nepohoda se projevila i v úvodu druhého setu, kdy domácí celek jen dotahoval. I nadále domácí hráčky špatně servírovaly, vázla přihrávka i souhra v poli a nebyla to hra, jakou od hráček Austinu známe. V polovině setu  se přece jen podařilo zpřesnit hru, přitvrdit podání a když smečující hráčky trpělivě útočily do bodu, podařilo se změnit vývoj zápasu a ostatní sety získat ve svůj prospěch. Ve čtvrtém setu již vsetínské hráčky zcela ovládly hru a snadno dotáhly utkání  až do vítězného konce.

Do druhého zápasu vlétly domácí hráčky jako uragán a doslova smetly soupeřky z hřiště. Pouhých 19 minut a jedno otočení v postavení stačilo k získání setu. Tomu pomohla zejména série úspěšných podání Čalové a Veličkové. Ve druhém setu Uherské Hradiště výrazně zlepšilo obranu v poli, získal drobný náskok a ten udržel až do vítězného konce.  A průběh se opakoval i v setu třetím. Až do druhého technického oddechového času vedly hostující hráčky, pak domácí přitlačili na podání a nejtěsnějším rozdílem získali třetí sadu. Závěrečný set pak byl již zcela v režii Austinu.

Výsledek utkání:

1. Zápas   3:1  (-23, 19, 20, 16)
  2. Zápas  3:1  (19,-24,23, 18)

Utkání odehrály: Evjáková, Adamcová, Čalová, Hrachovcová, Jasná, Kamasová, Kostková, Michálková, Veličková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

I když Uherské Hradiště nemělo v sestavě výraznou individualitu, nebylo jednoduché ovládnout hru. Na zisk všech šesti bodů jsme se dnes hodně nadřeli. Vázla nám souhra v poli, kdy hráčky nedodržovaly taktické pokyny, ani postavení v poli. A navíc vždy v nevhodnou chvíli udělaly několik nevynucených chyb, což nás sráželo dolů.  Pokud se některým hráčkám dařilo podání, bylo to vždy v sériích, a pod tlakem udělaly soupeřky přece jen více chyb než naše družstvo. A to rozhodlo.