Austin zaskočil lídra a vzal mu pět bodů

Po nevydařeném dvojutkání na palubovce Ostravy čekal minulou sobotu volejbalistky VK Austin Vsetín velmi těžký soupeř, a to lídr druholigové tabulky Opava. S tímto soupeřem během jeho působení v soutěži Vsetíňanky ještě nevyhrály a samotná Opava zatím v dosavadním průběhu tohoto ročníku prohrála pouze jedinkrát. Vsetín ale potvrdil, že proti kvalitním celkům dokáže podat vynikající výkon, a dokázal Opavanky dvakrát porazit. Před posledním kolem první půle sezóny mu tak stále patří vynikající třetí příčka. Skvělé je i to, že oba celky, které jsou v tabulce před ním, tedy Opavu a Nový Jičím, dokázal Austin na podzim hned dvakrát zdolat.

VK AUSTIN - Opava 3:1 (23, 18, -29, 23), 3:2 (-22, -20, 21, 17, 13)

Opava vstoupila do utkání sebevědomě. Její hráčky využívaly svých zkušeností a přehrávaly Vsetín především umístěnými technickými údery. Chvíli trvalo, než si Vsetíňanky na tento styl hry zvykly, ale i přesto Opava v půli setu vedla o 4 body. V samotném závěru dokázal Austin hru srovnat a v koncovce nejtěsnějším rozdílem vyhrál. Druhá sada byla také vyrovnaná až do stavu 18:17 pro Vsetín, kdy se domácím podařilo skvělou hrou odskočit na 24:18 a využít hned první setball. Třetí set se nejprve vyvíjel lépe pro Opavu, ale Austin dokázal před vstupem do koncovky srovnat na 24:24. V nervy drásající koncovce měly oba týmu několik setballů, využít jej nakonec dokázala Opava a vyhrála 31:29. Ani ztracená koncovka třetí sady nezanechala na Vsetínu stopy a ve čtvrtém setu podával opět kvalitní výkon, který završil vítězstvím 25:23 a celkově vyhrál 3:1.

V odpolední odvetě nezachytily vsetínské hráčky úvod utkání, a i když hru v závěrech prvních dvou setů srovnaly, Opavanky koncovky zvládly a ujaly se vedení 2:0. V tuto chvíli to už s Austinem nevypadalo dobře. Po přeskupení sestavy dostal tým nový impuls a začal své soupeřky přehrávat. Na Opavě navíc bylo vidět, že jí docházejí síly. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 19:19, ale následné rozehry patřily domácím, které vyhrály 25:21, ve čtvrté sadě pak Vsetín za stavu 10:10 odskočil na rozdíl pěti bodů a dokráčel si nakonec pro výhru 25:17. Srovnání z 0:2 na 2:2 vlilo Austinu do žil nové síly a v rozhodujícím tie-breaku už sebevědomě kráčel za celkovým vítězstvím. Za stavu 14:9 sice povolil Opavě tříbodovou šňůru, ale nakonec dokázal své snažení dotáhnout do vítězného konce, když vyhrál 15:12 a celkově 3:2.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Po nepovedeném vystoupení v Ostravě jsme chtěli uspět, i když jsme k reparátu nemohli dostat těžšího soupeře. Styl hry Opavy nám vůbec nevyhovuje a její bilance jediné porážky byla jasnou zprávou, že nás nečeká lehký úkol. Tentokrát jsme se ale soupeři dokázali vyrovnat. Už zisk prvního utkání byl velkým úspěchem. Otočení výsledku z 0:2 na 3:2 ve druhém pak bylo opravdovou parádou. Musím celý tým jen chválit a poděkovat i skvělým divákům za bouřlivou atmosféru, kterou v hale vytvořili.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Daniela Adamcová, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Zuzana Bačůvková, Pavla Vavříková, Natálie Štachová. Trenér: Jiří Žůrek.

V posledním letošním kole zajíždí Vsetín v sobotu 15. prosince na palubovku čtvrtého týmu tabulky Kylešovic