První venkovní dvojutkání skončilo remízou

Uherské Hradiště – Vsetín

Bez blokařka Jasné a smečařky Adamcové odjely hráčky VK Austin Vsetín do Uherského Hradiště k zápasům druhého kola II. ligy žen ve volejbale. Cíl byl jasný – uhrát na palubovce loňského účastníka I. ligy co nejlepší výsledek.  A přes oslabení týmu se to vsetínským hráčkám povedlo.
Již úvodní podání nahrávačky Evjákové naznačilo možnost přijatelného výsledku. Hráčky Austinu opět zkusily zatlačit soupeře tvrdým podáním, se kterým mělo Uherské hradiště problémy. Horší příjem eliminoval možnost tvrdého útoku a tak již v úvodu získané tři body držel Vsetín až do koncovky a získal tak i první set. Ve druhém setu zaúřadovali místní rozhodčí, kdy proti hostujícímu družstvu odpískali několik „údajně“ chybných míčů, kterým se podivovali i domácí.  To hostující tým trochu rozhodilo a náskok Uherského Hradiště se již nepodařílo dotáhnout. V další dvou setech však vsetínské hráčky zopakovaly výkon z úvodu utkání, po získání několika bodů vždy s přehledem kontrolovaly hru až do vítězného konce.
I do druhého zápasu vstoupily lépe hostující hráčky. Dlouho si držely potřebné vedení a až v úplném závěru mohutně finišovalo Uherské Hradiště, kterému se podařilo vyrovnat až na stav 23:23. Poslední dva míče se však podařilo vybojovat Austinu. Ve druhém setu opět zaúřadovali místní rozhodčí. Nejdříve nezaregistrovali dva míče hrané přes anténky a poté odpískali nesprávné postavení vsetínských. Po dlouhé diskusi tento chybný výrok ale odvolali.  Nepřesné rozhodování však ovlivnilo koncentraci hráček, navíc se přidala i nastupující únav z dlouhých a vyrovnaných předcházejících setů. Domácí hráčky zlepšily příjem, začaly se více prosazovat na útoku, začaly hrát pestřejší hru. To naopak začalo scházet hráčkám Austinu, které následně ztratily tři sety za sebou.

Výsledek:
První zápas – 3:1  (19,-15,18,22)
Druhý zápas – 1:3 (23, -11, -22, -17)

Utkání odehrály: Evjáková, Hrachovcová, Jelínková, Veličková, Čalová, Kamasová, Kostková, Michálková, Hrochová

Názor trenérské dvojice – Pavlica-Žúrek
Dokud jsme měli dostatek sil, dařilo se nám zatlačit soupeře účinným podáním. A když se přidala i dobrá hra v poli, byl vývoj utkání zcela v naší režii. Trochu jsme zaváhali jen po několika sporných rozhodnutích rozhodčích v druhém setu, ale i z toho jsme se brzy otřepali a dál hráli naši hru. I výsledek druhého zápasu mohl dopadnout lépe. Ale,  přece jenom se začala projevovat únava a protože jsme neměli možnost střídat rovnocenné hráčky z lavičky, začaly nám scházet body z útoku, kde se naše smečařky prosazovaly stále méně. Pochválit musíme opět celý tým za soustředěnou  a téměř bezchybnou hru ve všech činnostech.  Navíc opět výborný výkon podalo naše libero – Michálková, jejíž výkon pochválil i domácí trenér.