Zuzana Kamasová oporou české reprezentace Lvíčat

Druhý lednový týden patřil ve slovenském Púchově kvalifikačnímu turnaji na mistrovství Evropy volejbalových týmů ročníku narození 2004. Reprezentační dres zde oblékla na smečařském postu i odchovankyně vsetínského VK Austin Zuzana Kamasová. V konkurenci volejbalistek z osmi zemí se podle statistik stala nejúspěšnější hráčkou ze čtyř týmů, které si to rozdaly o medailové pozice. Český tým nakonec skončil na turnaji třetí a bude se o účast na „Evropě“ muset porvat v dalším kvalifikačním kole

V novodobé historii vsetínského volejbalu je Zuzana Kamasová teprve druhou hráčkou, která oblékla reprezentační dres. První byla Michaela Hasalíková Monzoni, jež má za sebou úspěšnou kariéru v zahraničních klubech i české reprezentaci, ale nyní se již věnuje mateřským povinnostem. Druhou je nyní právě Zuzka, která má tu hlavní část volejbalové kariéry teprve před sebou.

Ve svých 14 letech kromě dresu vsetínského juniorského týmu reprezentuje kadetský tým Uherského Hradiště a je ve výběru žákyň Zlínského kraje. Její výkony oslovily i reprezentační trenérku Mitáčovou, jež Zuzanu zařadila do reprezentačního výběru. Po řadě soustředění a přípravných utkání byla Kamasová nominována do reprezentačního družstva, s nímž absolvovala právě kvalifikační turnaj v Púchově. Český tým v něm v základní skupině zvítězil nad Izraelí a Chorvatskem hladce 3:0 a podlehl Slovinsku 1:3. Ze druhého místa tak postoupil do semifinále, kde prohrál 1:3 se Slovenskem a následně v boji o třetí příčku jednoznačně porazil Maďarsko 3:0.

Zuzana Kamasová přitom byla stěžejní hráčkou českého výběru. Odehrála všechna utkání v základní sestavě a na střídačku se posadila jen v případě rozhodnutého stavu, kdy se na palubovku dostaly i její střídající kolegyně. Podle statistik byla nejvíce bodující hráčkou finálové čtyřky a patřila mezi nejlepší přihrávačky celého turnaje.

„Některým utkáním jsem byl v Púchově přítomen a můžu říct, že Zuzka podala velmi kvalitní výkon a celý tým se na ni mohl spolehnout. Pokud bude v přípravě stále tak poctivá a snaživá, má předpoklady dostat se s volejbalem hodně daleko,“ uvedl trenér vsetínské juniorky Bohdan Pavlica, s jehož týmem Zuzana, pokud nemá reprezentační povinnosti, stále trénuje a obléká i vsetínský juniorský dres.

Žádné nadcházející události.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 39 | Poslední den: 2