Oslabený Austin v Prostějově remizoval

Dva naprosto rozdílné zápasy sehrály v dalším kole druhé volejbalové ligy žen vsetínské hráčky na půdě Prostějova. Zatímco v prvním potvrdily roli favorita a zvítězily jednoznačně 3:0, ve druhém slavila stejným poměrem setů výhru sestava domácích.

Prostějov - VK Austin 0:3 (- 19, -16, -20), 3:0 (18, 15, 15)

Vsetín odjížděl do Prostějova oslaben o zraněnou smečařku Bačůvkovou a zdravotně indisponované libero Kostkovou. Tyto dva zásahy do složení základní sestavy, kdy na smečařský post nastoupila univerzálka Krchňáková, na univerzála juniorka Štachová a na libero Žůrková, znamenaly mírné oslabení. V prvním utkání to však ještě vidět nebylo. Vsetín podal koncentrovaný výkon, pomáhal si kvalitním servisem a hrou bez zbytečných chyb, a za necelou hodinu soupeře porazil jasně 3:0. V prvních dvou sadách získaly Vsetíňanky rozhodující náskok vždy v půli setu. V tom třetím se ujaly výrazného vedení hned od počátku, když jim k tomu domácí dopomáhaly také řadou nevynucených chyb.

Odvetný duel byl zcela jiný. Domácí družstvo přeskupilo sestavu, začalo riskovat na servisu i v útoku a rázem bylo lepším týmem na hřišti. Vsetín se těžko srovnával s přihrávkou a následné útoky už nebyly tak rasantní jako ráno. Prostějov se navíc překonával v obětavosti v poli a bojovností svého soupeře předčil. Jeho výkon rozhodně neodpovídal postavení na předposledním místě tabulky a domácí nakonec oplatily Austinu ranní porážku shodným poměrem 3:0.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Ke konci sezóny nás trošku zlobí zdravotní stav hráček, a to se projevilo i v Prostějově. První duel jsme ještě zvládli, ale ve druhém už nám začaly docházet síly a domácí toho využily. Škoda tří bodů, neboť nám druhý Nový Jičín odskočil na rozdíl čtyř bodů a naopak čtvrtá Ostrava je za námi už jen také o stejný počet bodů. A právě s Ostravou se utkáme doma v dalším kole v sobotu 9. března. Věřím, že nás naši fanoušci nenechají ve štychu a v tomto důležitém utkání nás přijdou povzbudit. Začínáme v 10 a 12.30 hodin.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Adéla Krchňáková, Martina Žůrková, Natálie Štachová, Daniela Adamcová a Veronika Juřicová. Trenér: Jiří Žůrek

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5