VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
vkvsetin.sklub.cz

Austin uhrál se sousedem v tabulce remízu

Konfrontaci třetího a čtvrtého týmu tabulky přineslo další kolo druhé ligy ve volejbalu žen, v němž VK Austin Vsetín přivítal na své palubovce celek Ostravy. I když tomu výsledky nenapovídají, byla obě utkání velmi vyrovnaná. Ranní utkání patřilo domácím, odvetu ovládly volejbalistky ze severu Moravy.

VK Austin – Ostrava 3:0 (22, 20, 23), 0:3 (-10, -25, -17)

Ostrava na podzim uštědřila Vsetínu dvě porážky. Bohužel domácí tým v posledních kolech soutěže pronásledují zranění a jiné zdravotní indispozice hráček, takže nastupuje oslaben. Vrátit tak soupeři porážky se jevilo velmi problematické. Ranní utkání přineslo velmi vyrovnanou hru. V první sadě to bylo až do koncovky, kdy se domácím za stavu 19:20 podařilo odskočit na rozdíl tří bodů a set dotáhly do vítězného konce. Do druhé sady vstoupila Ostrava lépe především díky nepříjemnéhu servisu její nahravačky, se kterým si vsetínské přihravačky nevěděly rady. Ostrava už vedla 7:1, ale Vsetíňanky nesložily zbraně a postupně svou ztrátu umazávaly a v půli sady šly poprvé do vedení, které navýšily až na konečných pět bodů. Třetí sada přinesla opět zcela vyrovnanou partii, tentokrát až do samotného konce. V něm byl znovu úspěšnější Vsetín, jenž tak získal po vítězství 3:0 velmi důležité tři body do tabulky.

V odvetě dal trerér Žůrek od počátku šanci mladým hráčkám, aby získaly potřebné zkušenosti ve hře. Ostrava toho dokonale využila a získala hladce první sadu. Od té druhé nastoupila za Vsetín opět základní sestava a hra se vyrovnala. Druhá sada se tak rozhodovala až v koncovce, v níž měly více štěstí Ostravanky, které zvítězily 27:25. Ve třetí sadě šly do vedení Vsetíňanky, ale v polovině setu přišel déletrvající výpadek, který umožnil hostujícímu týmu obrat ve skóre. Ostrava následně dotáhla do vítězného konce set i zápas a oplatila tak Austinu ranní porážku.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Vzhledem k tomu, že nám chyběly některé hráčky základní sestavy a Ostrava přijela kompletní, bylo odvážným cílem získat alespoň jedno vítězství. V prvním utkání jsme podali soustředěný a bojovný výkon. Hra byla z obou stran velmi dobrá a musela se divákům líbit. V koncovkách setů jsme byli těmi úspěšnějšími my a získali cenné tři body. Experiment se změnami v sestavě se ve druhém utkání příliš nepovedl, mladé hráčky nebyly schopny odolávat tlaku Ostravy, ale získaly alespoň nějaké další zkušenosti. Opět se však ukázalo, že ještě nejsou připraveny ve vyšším počtu nahradit zkušené hráčky. Po návratu základní sestavy z ranního utkání se hra vyrovnala. Bojovali jsme, ale soupeřky byly ve druhé sadě šťastnější, a ve třetí jsme udělali řadu chyb, které rozhodly. Dělba bodů byla tentokrát zasloužená.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Adéla Krchňáková, Martina Žůrková, Natálie Štachová, Daniela Adamcová, Anna Kabeláčová, Veronika Juřicová a Pavla Vavříková. Trenér: Jiří Žůrek.

Do konce soutěže chybějí  volejbalistkám ještě dvě kola. Příští víkend jedou na palubovku vedoucí Opavy a na závěr další sobotu přivítají na vlastní palubovce Kylešovice.