VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Remíza Austinu stačila k celkovému bronzu

Remíza Austinu stačila k celkovému bronzu

Závěrečné dvojutkání sezóny druhé ligy žen, které se hrálo v sobotu 23. března v hale Na Lapači, potvrdilo, že volejbalistky VK Austin patří do špičky soutěže. Ranním vítězstvím nad Kylešovicemi si zajistily bronzovou pozici v konečné tabulce, a tak v odvetě dostaly šanci i mladé hráčky. Ty sice soupeři kladly odpor, ale nakonec odešly poraženy. Ani tato porážka však nezkalila radost z dosaženého úspěchu v celkovém hodnocení.

VK Austin - Kylešovice 3:1 (23, -19, 24, 15), 0:3 (-12, -18, -18)

Vsetínské volejbalistky nastupovaly proti Kylešovicím s jasným cílem oplatit jim podzimní dvě porážky z jejich palubovky, ale zároveň také s vědomím, že zisk tří bodů jim zajistí třetí místo v celkovém hodnocení soutěže. Možná právě to způsobilo, že vstoupily do zápasu nervózně, chybovaly v základních herních činnostech, a umožnily jít Kylešovicím do několikabodového vedení. Za stavu 4:12 již měl trenér Žůrek vyčerpány oba oddechové časy. Od té chvíle ale Vsetíňanky zabraly a začaly náskok soupeřek dotahovat. Do koncovky i přesto vstupovaly Kylešovice za stavu 23:19. Pak ale přišly skvělé chvíle na straně domácích a naopak chyby na straně hostí. Vsetínu se tak podařilo nakonec zvítězit 25:23. Do druhé sady vstoupil Vsetín lépe a udržoval si lehký náskok. Za stavu 13:9 však přišla herní krize, vsetínské hráčky měly problémy s přihrávkou a Kylešovice otočily vývoj setu ve svůj prospěch a vyhrály 25:19. Za vyrovnaného stavu se ve třetí sadě bojovalo o každý míč. Austin se v ní nakonec radoval z nejtěsnějšího vítězství 26:24. Vsetín pokračoval v kvalitní hře i ve čtvrté sadě, soupeřův výkon naopak poznamenala těsná porážka. Na palubovce tak byl pouze jeden tým, a to ten domácí, který si zcela jasně došel pro vítězství 25:15 a tři body do tabulky za výhru 3:1.

Vítězstvím v ranním utkání si Vsetín zajistil skvělou třetí příčku v konečné tabulce, a proto trenér Žůrek do odvety nasadil mladé hráčky, které tak mohly získávat cenné herní zkušenosti. V první sadě se jim se soupeřem nedařilo držet krok a prohrály jednoznačně 12:25. Po dalším zásahu do sestavy se hra alespoň částečně vyrovnala. I přesto domácí tým prohrál i další dva sety shodným poměrem 18:25 a celkově podlehl soupeři 0:3.

 

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Kylešovice nepatří mezi naše oblíbené soupeře. U nich nám na podzim pořádně naložily, a tak jsme jim chtěli porážku oplatit. A to se v ranním zápase podařilo. Holky sice zpočátku svazoval tlak, že musíme vyhrát, abychom udrželi třetí příčku v tabulce, ale nakonec to zvládly. V odpoledním duelu, kdy jsme věděli, že máme bronz doma, nastoupila kombinovaná sestava s mladými hráčkami, pro které je každý odehraný ligový set velkou zkušeností. I když bojovaly, na soupeřky nestačily, a přesvědčily se, že na sobě musí ještě hodně pracovat. Každopádně děkuji celému týmu za výkony, jež po celou sezónu podával. Třetí místo v tabulce je to nejlepší, na které jsme za celé sedmileté působení v lize dosáhli.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Adéla Krchňáková, Martina Žůrková, Daniela Adamcová, Veronika Juřicová, Natálie Štachová, Anna Kabeláčová. Trenér: Jiří Žůrek.

Pro vsetínské ženy tak soutěž skončila a mohou si alespoň částečně odpočinout. Juniorky ale musí dále trénovat naplno, neboť je jako vítězky krajského přeboru ještě čeká kvalifikace o juniorskou ligu. Ta se uskuteční na konci dubna

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 17534
Posledních 30 dnů: 383 | Posledních 7 dnů: 87 | Poslední den: 9

© 2020 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne