VK AUSTIN Vsetín

Vítejte na stránkách volejbalového klubu
VK AUSTIN Vsetín
vkvsetin.sklub.cz

Juniorky definitivně ukončily svou soutěž ve své kategorii.

Juniorky definitivně ukončily svou soutěž ve své kategorii.

Po přesvědčivém působení v krajské soutěži Zlínského kraje se ztrátou pouhého setu si naše juniorky  byly vyzkoušet úroveň kvalifikace této kategorie do I. ligy. Pro polovinu z nich to bylo zcela poslední působení v soutěžích mládeže, čímž se toto družstvo definitivně rozpadá. A jak bylo u tohoto družstva dvouletým zvykem, ani tentokrát nebylo kompletní. Zuzka Kamasová si plnila své reprezentační povinnosti v Rumunsku, Tereza Barošová byla na přijímacích zkouškách a na vlastní kvalifikaci cestovalo jen 8 hráček. Těsně před odjezdem si navíc způsobila úraz na ruce nahrávačka Bětka Doleželová a to ji vyřadilo ze hry.

V prvním utkání nastoupily naše děvčata proti vítězi jihomoravského kraje Šlapanicím. I když jim utekl začátek úvodního setu, rychle ztrátu dohnaly a set utrhly ve svůj prospěch. Těžily přitom z dobrého servisu a chyb soupeřek. I ve druhém setu měly lehce navrch, jenže za stavu 16:15 se zasekly, a již neuhrály ani jeden míč. Poslední dva sety se vytratila jakákoliv herní souhra, kupily se zbytečné chyby ve všech herních činnostech a tak celkové vítězství patřilo soupeři. 1:3 (21, -17, -17, -17).

Ve druhém zápase čekaly na naše družstvo lepší se sestupujících z I. ligy – Jehnice. I tentokrát se povedl začátek utkání, dařilo se především na podání. Jenže za stavu 24:20 přišel opět výpadek a vsetínské hráčky set ztratily v poměru 24:26. Ve druhém setu po vyrovnaném průběhu urvaly koncovku nejtěsnějším rozdílem, ale to bylo vše. Výbuch, zmatek, technické chyby, bezradnost, nic – to je stručné hodnocení třetího setu, kdy se podařilo získat jen 9 bodů a to navíc převážně po vlastních chybách soupeřek. A podobný byl průběh v setu posledním, který završilo 6 nepřijatých podání v řadě v koncovce a tedy i vyřazení z dalších bojů kvalifikace. 1:3 (-24, 23, -9, -15).

Konečné pořadí: Nový Jičín (bez ztráty setu), Šlapanice (oba noví účastníci I. ligy), Jehnice, Prostějov, Vsetín, Junior Brno.

V kvalifikaci nastoupily - kapitánka a univerzálka Katka Janečková, smečařky Natka Štachová, Lucka Pruknerová, blokařky Any Kabeláčová, Terka Maštalířová, nahrávačka Lucka Weberová, libero Venda Spisarová. Na lavičce nuceně odpočívala nahrávačka Bětka Doleželová.

 

„Krajští vítězové jsou obvykle v lepší kondici, než sestupující družstva z vyšších soutěží. Do kvalifikace postoupily družstva, která své krajské soutěže jednoznačně ovládly a to většinou bez prohraného zápasu.  Navíc Severomoravský a Jihomoravský kraj mají mnohem početnější soutěže, než je u zbytku moravských krajů, ve Zlínském byly v soutěži jen 4 družstva. Takže konkurence v kvalifikaci byla vysoká.  Moc jsem nepředpokládal postup, ale chtěli jsme umožnit našim holkám, ať si konečně zahrají lepší volejbal, ať v konkurenci porovnají vlastní výkonnost a dovednosti.  A sám jsem byl zvědav, jak se vyrovnají se situací, kdy budou samy hrát pod tlakem. Našim hendikepem navíc byla absence naší nejúdernější smečařky Kamasové a zejména nemožnost jakéhokoliv střídání v setu.  

I když jsme obě utkání zahájili dobrým podáním, s narůstajícími vlastními chybami se jeho účinnost vytrácela, přidávaly se další nevynucené chyby a v třetích a čtvrtých setech již měl navrch soupeř. Bohužel nás moc nepodržela nahrávačka, té naopak situaci neulehčily ostatní hráčky na příjmu podání. Z toho pak vyplynul neúčinný útok, nebo zbytečné chyby útočících hráček. Nepomohlo ani točení hráček na jednotlivých postech -  tam potom scházela sehranost a vyplynuly další nevynucené chyby. Skutečností rovněž je, že jsme byli nalosováni do výkonnostně lepší skupiny i když Nový Jičín byl jednoznačným favoritem. Za dané situace jsme prostě na postup do I. ligy neměli.“ Tak hodnotil účast v kvalifikaci trenér juniorek Bohdan Pavlica.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 17534
Posledních 30 dnů: 383 | Posledních 7 dnů: 87 | Poslední den: 9

© 2020 VK AUSTIN Vsetín | Všechna práva vyhrazena | o.evjak@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne