Zuzana Kamasová mistryní ČR starších žaček

Pokud byla loňská sezona hodnocena jako náročná, tak tu letošní 2018/19 nelze nazvat jinak než extrémní. 320 odehraných setů ve více než 130 zápasech je toho důkazem.

Za mateřský oddíl VK Austin Vsetín, kde Zuzka trénuje, odehrála v týmu juniorek paradoxně jen několik utkání, na absenci se v největší míře podílely reprezentační povinnosti.

Vítězství v krajské soutěži a zisk poháru starších žaček se svými spoluhráčkami z Uherského Hradiště se stal již samozřejmostí. V celostátním Českém poháru získala Zuzana se svým týmem stříbrnou medaili a na Mistroství České Republiky v Přerově dokonce zlato !! Na obou těchto vrcholných akcích byla vyhlášena nejlepší smečařkou.

S týmem kadetek UH vybojovala postup do extraligy, když dokázaly překonat zrádné nástrahy kvalifikace a následné baráže.

V reprezentaci ČR lvíčat U16, kde se Zuzka zapracovala do základní sestavy, absolvovala na dvě desítky přípravných kempů a mezinárodních turnajů. V kvalifikaci na mistrovství Evropy (Slovensko, Rumunsko) Lvíčata obsadila celkově 11.místo (bohužel první nepostupové). Do konce kalendářního roku jsou v plánu 3 mezinárodní turnaje 15 výkonostních kempů.

Přestože je volejbal kolektivním sportem, získala Zuzka několik individuálních ocenění. Po již zmiňovaných turnajových úspěších byla vsetínská odchovankyně nominována mezi nejlepší sportovce okresu a města Vsetín a taktéž i města Uherského Hradiště.

Další volejbalové kroky Zuzky Kamasové povedou do Brna. V moravské metropoli bude studovat na Sportoním gymnáziu Ludvíka Daňka a nastupovat za extraligové týmy kadetek a juniorek VK Královo Pole.

Držme Zuzce palce v její další etapě volejbalové kariéry.