Austin v Odrách nepřipustil drama

Ve druhém dvojutkání II. ligy zajížděly volejbalistky VK Austin Vsetín opět na palubovku soupeře, tentokrát do Oder. Vsetíňanky své soupeřky přehrály ve všech herních činnostech a zvítězily jasně dvakrát 3:0.

Odry - VK AUSTIN 0:3 (-12,-17,-20), 0:3 (-20,-24,-20)

Vsetín nastoupil do prvního utkání opět v omlazené sestavě se smečařkou Terezou Barošovou. Hned v úvodu zaskočila domácí tým skvělým servisem Mikulajová, která čtyřmi přímými body Vsetín uklidnila, a ten pak i nadále pokračoval v kvalitním výkonu. Za výrazného vedení 14:5 přenechala své místo univerzálka Krchňáková Žůrkové a kapitánka Evjáková mladé nahrávačce Štachové, která dovedla Vsetín k vítězství 25:12. Také druhý set byl zcela v režii Vsetína, který vyhrál 25:17. Třetí sada byla vyrovnaná až do stavu 20:20, kdy si Austin opět pomohl dobrým servisem Mikulajové a vyhrál 25:20 a celkově 3:0.

Do odvety nasadil trenér Žůrek nejzkušenější sestavu s cílem „převálcovat“ Odry hned v úvodu. Domácí hráčky ale zlepšily svůj výkon a udržoval se za Vsetíňankami na dostřel. V závěru pak dokázaly hráčky Austinu své zkušenosti zúročit a zvítězily 25:20. Ve druhé sadě Odry pokračovaly ve zlepšeném výkonu a dostaly se až do vyrovnané koncovky. Vsetín nakonec urval tento set nejtěsnějším rozdílem 26:24. Těsná prohra Oder se promítla i do dalšího setu, kde se Vsetín ujal hned na počátku výrazného vedení. Na řadu tak přišlo opět stejné dvojstřídání jako dopoledne. Austin pak dokráčel až k vítězství 25:20 a celkově 3:0.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Odehráli jsme kvalitní utkání a připsali si zaslouženě plný počet bodů. Náš výkon podpořil kvalitní servis hned několika hráček, smečařsky se hodně prosazovala Klimešová. Spokojen jsem i s výkonem mladých hráček Štachové a Barošové. Je ale také pravdou, že soupeř nekladl příliš odpor a těžší zápasy nás teprve čekají. Ten první hned v sobotu 19. října, kdy v prvním domácím utkání přivítáme Kylešovice.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Tereza Barošová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová, Martina Žůrková. Trenér: Jiří Žůrek.

Příští sobotu 19. října Vsetín hostí v hale Na Lapači Kylešovice. Začátky utkání jsou v 10 a 12.30 hodin.