Austin doma naplno bodoval

Teprve ve třetím kole druhé ligy se vsetínské volejbalistky představily na domácí palubovce sportovní haly Na Lapači. Soupeřem jim byl v sobotu 19. října celek Kylešovic. Hráčky Austinu v obou utkáních podaly kvalitní výkon a opět nepoznaly hořkost porážky. V tabulce jim tak patří průběžné první místo.

VK AUSTIN - Kylešovice 3:0 (19,16,13), 3:1 (25,15,-17,20)

Vsetín se před svými fanoušky představil v prvním domácím utkání sezony v dobré formě. V prvním setu s ním soupeř držel krok do jeho poloviny. Poté Austin odskočil na rozdíl tří bodů a nakonec vyhrál 25:19. Ve druhé sadě vsetínské hráčky opět své soupeřky přehrávaly a vyhrály značným rozdílem 25:16. Ani třetí sada nepřinesla výraznější změnu poměru sil, a to i přesto, že se do hry zapojily hned tři mladé hráčky Vsetína. Smečařka Barošová, která nastoupila v základní sestavě, nahrávačka Štachová i blokařka Kabeláčová. Austin tak dokráčel k vítězství 25:20 a celkově vyhrál 3:0.

První sada odvetného utkání byla vyrovnaná až do samotného závěru. Vsetín dokonce tahal za kratší konec a do koncovky vstupoval s dvoubodovou zrátou, kterou však dokázal dohnat. Za stavu 23:23 se Kylešovicím zranila nahrávačka, ale hostující hráčky přesto boj nevzdávaly. Naštěstí za stavu 25:25 přišla na servis domácí Mikulajopvá a skvělým podáním dovedla Austin k vítězství 27:25. Ve druhé sadě se Kylešovice vyrovnávaly s absencí nahrávačky a podlehly vcelku jasně 15:25. Domácím v tuto chvíli chyběl k celkovému vítězství pouhý jeden set. Hosté však nemínili dát svou kůži lacino a bojovným výkonem vyrovnali hru a dostali se dokonce do vedení. Naopak Vsetín se v těchto chvílích potýkal s herní krizí a prohrával až o deset bodů. Do hry se tak postupně dostala zpět základní sestava, ani ta už ale nedokázala odvrátit porážku 17:25. Ve čtvrtém dějství si Vsetín vytvořil drobný náskok, o který však vlastními chybami přišel a do koncovky se vstupovalo za vyrovnaného stavu 19:19. Vsetín naštěstí nemínil dopustit pátou rozhodující sadu a koncentrovaným výkonem dotáhl set i utkání do vítězného konce poměrem 25:20 a celkově 3:1.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Kylešovice nepatří k našim oblíbeným soupeřům, proto jsem z tohoto dvojutkání měl trochu obavy. Celý tým ale podal zvláště v prvním utkání velmi zodpovědný výkon, téměř jsme nechybovali a zaslouženě vyhráli 3:0. Odpolední odveta už tak jednoduchá nebyla. Po zranění nahrávačky se tým hostí hecnul a kladl velký odpor. My přidali nevynucené chyby a rázem z toho bylo drama, naštěstí s lepším koncem pro nás.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Tereza Barošová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Anna Kabeláčová, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová, Martina Žůrková. Trenér: Jiří Žůrek.

K dalšímu utkání zajíždí vsetínské volejbalistky v sobotu 2. listopadu na půdu silné Opavy.