Z Prostějova vezou ženy pět bodů

Přesvědčivá výhra a dramatická bitva přinesla dalších 5 bodů do tabulky. Tak dopadlo další kolo II. ligy žen, které odehrály vsetínské hráčky na palubovce TJ OP Prostějov.

Vstup do utkání se vsetínským hráčkám vydařil. Po úvodním podání nahrávačky Evjákové tým vedl již 6:0 a náskok si s přehledem udržel až do konce. Ve druhém setu domácí hráčky zlepšily příjem podání, hra se vyrovnala. Po druhém technickém „timeoutu“ však Prostějov několikrát bodově zaútočil a získal 5 bodů navíc. I když hostující hráčky hodně stahovaly, vítězný setbol patřil domácím. Přesně opačně probíhal třetí set, který získal Austin a rozhodující set pak byl zcela v režii hostujícího družstva. Dařilo se zejména Hrachovcové, která získala 18 bodů z útoků, blokařsky uspěla Jasná se 6 body.

Do druhého zápasu dostala příležitost na univerzálu Kostková, která se již v prvním setu předvedla třemi esy z podání. Ve druhém setu ji napodobila Evjáková. Domácí hráčky měly v této fázi utkání zejména problém s příjmem a tak skóre rychle narůstalo ve prospěch hostujícího celku Vsetína. Již to vypadalo na snadnou výhru, ale opak byl pravdou. Prostějovské hráčky od třetího setu začaly lépe podávat a nechybovaly na útoku, a podařilo se jim vyrovnat hru. Byly také úspěšnější v koncovce, který získaly po dvou bodových smečích. Ve čtvrtém setu jim k vítězství pomohly dva vyhozené smeče Kostkové a Adamcové, které údery po lajně jen o několik málo centimetrů poslaly do autu. V rozhodujícím pátém setu začaly lépe vsetínské hráčky. Po podáním Evjákové vedly 3:0 a náskok si držely až do stavu 13:11. Nalepená nahrávka ale znemožnila bodový útok a bylo vyrovnáno. Oba týmy hrály na hranici rizika, překonávaly se ve hře v poli. Oba také získaly možnost ukončit zápas, když domácí hráčky vedly 16:15, a 18:17, Vsetín naopak 17:16. Za tohoto stavu ale rozhodčí odpískali Veličkové nečistou nahrávku a bylo opět jinak. Poslední míče v utkání nakonec zvládly lépe hráčky Austinu, v poli vybraly dva útoky a poslední bod získaly úspěšným blokem Jasné. Na vítězství se bodově podílely zejména smečařky Adamcová s 18. a Jelínková s 16. body, (Hrachovcové se nedařilo a byla střídána), jim významně pomohly Veličková s Kostkovou s 10 body.

Výsledek utkání:

Zápas   3:1  (20,-23,23,18)
Zápas   3:2 18,13,-24,-24,18)

Utkání odehrály: Evjáková, Adamcová, Hrachovcová, Jelínková, Veličková, Jasná, Čalová, Kamasová,  Kostková, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Podle postavení v tabulce to měl být jednoduchý dvojzápas. Ale ve II. lize není žádný zápas jednoznačný. První zápas jsme zvládli podle představ, i když nám utekla koncovka třetího setu. Druhý zápas pak byl velice dramatický a poslední tři sety zcela vyrovnané. Po prohraných dvou setech šly domácí hráčky do maximálního rizika, což jim dlouho vycházelo a naopak nám se nepodařilo je podáním zatlačit do obvyklé defenzivy. Na konci se štěstíčko přiklonilo k nám. Tentokrát musíme pochválit všechny hráčky bez výjimky za velmi dobrou hru v poli, kde jsme v předcházejících kolech hráli špatně a dělali spoustu zbytečných chyb. Vycházelo nám i střídání. Když se některé ze hráček přestalo dařit, nebo jsme potřebovali změnit taktiku a styl hry, střídající hráčky se ihned chytly. Přes ztrátu jednoho bodu hodnotíme zápasy jako dobře sehrané.