Starší žačky se utkaly ve stejné skupině

Starší žačky se v lednovém kole společně potklaly ve druhé výkonnostní skupině. Každé družstvo mělo v tomto turnaji jiný cíl. Ačko se chtělo dostat zpět do nejlepší skupiny, Béčko chtělo udržet druhou skupinu. Po konci byla obě družstva spokojená - cíl splněn:-).

Starší žačky B vykročily za udržením zcela jednoznačně, kdy jasně porazily celek z Bojkovic. Ve svém druhém utkání narazily děvčata na Uherský Brod, kdy bylo jasné, že vítěz tohoto utkání uhájí druhou skupinu. Holky byly z utkání zbytečně nervozni a dělaly mnoho chyb na podání, čímž dávaly soupeři neustálou šanci na úspěch. První set v prohrály nejtěsnějším výsledkem 28:26. Ve zbytku utkání však byly lepším družstem, odměnou byla výhra 2:1 a udržení druhé skupiny. Další dvě utkání s Uherským Hradištěm a Ačkem Vsetína holky sice prohrály 0:2, nicméně i to stačilo, aby měly po konci turnaji úsměv na rtu.

Starší žačky A věděly, že musí v neděli vyhrát tři utkání, aby se opět dostali do lepší skupiny. V prvním zápase s Bojkovicemi musely holky makat až do koncovek, které se jim podařily a toto utkání vyhrály 2:0. Proti Uherskému Hradišti, kterému v minulém kole holky sebraly set, tentorkát neměly moc šancí. Soupeř od začátku tlačil na servis a s tím se naše děvčata nedokázala vyrovnat. Proti Uherkému Brodu a Béčku již byla davčata lepším soupeřem a tím si zajistila druhé místo ve skupině a postup.