Soustředění žen

Po všech mládežnických kategoriích, které si své soustředění prožily o prázdninách, došlo i na druholigový ženský tým VK Austin. Ženy se po roční přestávce opět vypravily na třídenní tréninkový maraton do ubytovacích prostor spřáteleného klubu SKV Hošťálková a využívaly rekonstruované tělocvičny místní základní školy.

První z tréninků se uskutečnil už v pátek odpoledne, další tři tréninkové jednotky následovaly v sobotu a celé soustředění zakončil trénink v neděli dopoledne. Po něm už se holky rozjely do svých domovů. „Během třech dnů jsme se soustředili hlavně na trénink herních dovedností, jako je start na míč, obratnost, hra v poli, servis a jeho přihrávka a podobně. Věnovali jsme se také pilování samotných herních situací,“ uvedl trenér Jiří Žůrek s tím, že posilování tentokrát v náplni tréninku chybělo. „Nabírání fyzické kondice jsme se věnovali celý srpen. Vzhledem k tomu, že některé hráčky bydlí  mimo Vsetín, zaměřili jsme se hlavně na hru a souhru,“ dodal Žůrek.

Účast na soustředění poznamenalo několik případů nemoci či pracovní povinnosti, takže kádr v některých tréninkových blocích doplnily i nadějné juniorky. „Myslím si, že celý víkend splnil očekávání a že všechny holky odvedly dobrou práci, která se snad projeví v soutěži, pokud vůbec dostaneme možnost ji odehrát,“ uzavřel s narážkou na možná „koronavirová“ omezení trenér.

Účastnice soustředění obdržely od klubu i nové teplákovky, které nahradily ty dosluhující, pamatující již osm druholigových sezon. A nutno dodat, že z nich měly velkou radost. Tradiční červenou barvu tentokrát vystřídala černá v kombinaci se šedou. Líbí se vám také?

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4