Z Přerova si volejbalové hráčky Austinu odvezly 3 body

Než se stačily domácí hráčky vzpamatovat, prohrávaly v poměru 1:7. To tvrdým podáním „úřadovala“ Adamcová, hned v úvodu si připsala 2 přímé body podání, o zbytek se po špatném příjmu postaraly vsetínské útoky. A když se podobným servisem přidaly i ostatní hráčky, stačilo 17 minut na výrazné vítězství 25:11. Druhý set již byl zcela vyrovnaný. Až do stavu 22:22 si žádné družstvo nepřipsalo více než 2 body v řadě. Poslední tři body však patřily domácím a bylo vyrovnáno. I v následujících dvou setech však lépe podávaly hráčky Austinu, domácí neúspěšně smečovaly a body získávaly jen po úlivkách. To však na rozjetý Vsetín nestačilo a oba sety skončily shodně v poměru 25:19.

Do druhého zápasu nastoupil domácí Přerov s novými, značně přehuštěnými míči, což hostující Vsetín zejména na příjmu zaskočilo. Z horšího příjmu byl znesnadněn dosavadní úspěšný útok na smeči a když i domácí volejbalistky přestaly dělat nevynucené chyby, hra se velice vyrovnala. Obě družstva rovnoměrně připisovaly body až do koncovky, ve které přišla chyba na podání Vsetína, následně zablokovaný útok, nekompromisní smeč a první set získal Přerov. Přetlačovaná o každý bod pokračovala i nadále, v koncovce druhého setu měly obě družstva setbol, až ten druhý se podařilo opět získat domácím a zvítězili v poměru 29:27. Shodný průběh měl i třetí set až do stavu 23:23, a opět to byly domácí hráčky, které ubránily dva útoky vsetínských hráček a následující vlastní útoky proměnily ve vítězné body.

Výsledek: 1 utkání   3:1  (25:11,22:25, 25:19, 25:19)

2 utkání   0:3  (21:25, 27:29, 23:25)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Čalová, Veličková, Jasná, Adamcová, Jelínková,Michálková.

Odehráli jsme dvě naprosto vyrovnaná utkání, v prvním se nám dařilo zatlačit domácí Přerov především podáním, jejich smeče jsme úspěšně blokovali (11 bodů) nebo posbírali v poli. Než jsme přeorganizovali obranu, měly domácí hráčky několik úspěšných úlivek, ale celkově jsme byli lepší.  V druhém zápase nás soupeř zaskočil přehuštěnými míči, hůře jsme přijímali a nedařilo se uplatnit do té doby pestrou a tvrdou hru na síti. Tentokrát domácí hráčky dělaly minimum nevynucených chyb a zejména v koncovce využily našeho zaváhání.

Tak hodnotila dvojutkání trenérská dvojice Pavlica-Žůrek.