V odvetném utkání s Olomoucí B přišly ženy VK Austin Vsetín o bod.

Pod hlavičkou UP Olomouc B se skrývají extraligové juniorky Šternberka, z nich většina figuruje i na soupiskách extraligových žen, doplněné o několik bývalých hráček Litovle.

V prvním zápase však tyto hráčky kromě své výškové převahy vynikly především ve vyházených smečích. To se projevilo na jednoznačném vítězství domácího celku v poměru 3:0.

I úvod druhého zápasu začal ve stejném stylu. 12 nevynucených chyb na útoku olomouckých hráček se projevilo ve snadném zisku. Do druhého setu však jako po úderu zázračným proutkem nastoupilo zcela jiné družstvo. Zlepšený servis, přesnější útoky bez zbytečných chyb a domácí hráčky musely začít hrát. Vyrovnaný stav udržely oba týmy až do druhého taimu, pak se nepodařilo bodově zaútočit domácím hráčkám a Olomouc získal 3 body v řadě ve svůj prospěch. A protože obě družstva pravidelně uhrávaly své útoky, set nakonec připadl hostujícím hráčkám. I třetí set měl obdobný průběh. Vyrovnaný průběh 8:8, pak převahu získaly hostující hráčky. Riskantním podáním získaly náskok 6 bodů, navíc se domácím hráčkám nedařilo překonat úspěšnou obrannou hru hostu Olomouce. Jejich útok většinou končil na vysokých blocích, technicky uhrané míče posbíraly hráčky v poli. Po zlepšeném podání se Austinu podařilo srovnat na stav  20:21, pak se domácí útok neprosadil a set opět získala Olomouc.  Zlepšená hra a zkušenost se opět projevila ve čtvrtém setu, čímž si domácí hráčky vynutily tie-break. V něm si od začátku setu udržovaly vsetínské hráčky nepatrná náskok a vcelku poklidně dovedly zápas do vítězného konce.

Výsledky utkání:

Utkání     3:0  (17, 14, 21)
Utkání     3:2  (13, -21, -21, 15, 10)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Adamcová, Jelínková, Veličková, Čalová, Michálková, Hrachovcová, Nesvadbová.

Názor trenérského dua Pavlica-Žůrek:

První zápas byl jednoznačný pro výrazný počet chyb smečařek Olomouce. Průběh nám dovolil bez obav pustit na palubovku obě hráčky z lavičky, navrátivší se Hrachovcovou i juniorku Nesvadbovou. Kromě dvou setů druhého utkání jsme měli výraznou převahu i v tomto utkání. Ale byla to převaha vyplývající  spíše z chyb hostujícího celku. My jsme body uhrávali, oni smeče nevynuceně vyhazovali. V druhém a třetím setu, které jsme prohráli, se Olomouci začalo dařit na servisu, nedělali tolik chyb na útoku, naopak začali dobře sestavovat neprostupné bloky. Tady se projevily výškové dispozice mladých hráček. Škoda jednoho bodu, který jsme tímto ztratili.