Vsetínské ženy urvaly šest bodů proti Přerovu

Hráčky VK Austin Vsetín odehrály další kolo II. ligy žen ve volejbalu na domácí palubovce. K odvetám přijelo  družstvo Přerova B, se kterým vsetínské hráčky bojují o umístění v první polovině tabulky. A vzájemná utkání se vyznačují velkou bojovností  i kvalitou ženského volejbalu. Ne jinak tomu bylo i v sobotních kláních.

Do prvního utkání vstoupily lépe domácí hráčky a po úvodních podáních nahrávačky Evjákové vedly 4:0. V této fázi setu sice náskok neudržely, vyrovnaný stav trval až do druhého technického oddechového času, pak však udeřily dobrým servisem i nekompromisním smečem a set získaly ve svůj prospěch. I v dalším průběhu tohoto utkání vsetínské hráčky lépe podávaly, úspěšně útočily a když přidaly i pozornou a obětavou obranu, v podobném vývoji zvítězily i v dalších dvou setech.

I druhý zápas ovládly v úvodu hráčky Austinu. V závěru setu pustili trenéři na palubovku i hráčky z lavičky a bez problémů dotáhly set do vítězného konce. Pozměněná sestavu pokračovala i v druhém setu, ale přestalo se dařit. Přerovské hráčky přitlačily na podání, zlepšily obranu, vsetínské hráčky naopak hůře přijímaly a z horších nahrávek se smečařky nedokázaly prosadit. V polovině setu se na palubovku vrátila univerzálka Kamasová, podařilo se náskok Přerova snížit, ale set již nezachránily.  Najednou byl na hřišti zcela jiný tým, zejména vsetínské smečařky nebodovaly a dopouštěly se nevynucených chyb. I úvod třetího setu vládly přerovské hráčky. Až po druhém timeoutu se Vsetínu podařilo získat několik bodů v řadě a to rozhodlo v získání třetího setu v poměru 26:24. V polovině čtvrtého setu se opět hráčkám Vsetína podařilo uhrát několik bodů v řadě a do naprosté koncovky vstupovaly s výhodou. Přerovské hráčky začaly riskovat, podařilo se jim srovnat na stav 24:24, ale poslední dva míče lépe uhrálo domácí hráčky a zvítězily opět v poměru 26:24. Všech šest bodů do průběžné tabulky tak zůstalo na domácí palubovce.

Oba celky předvedly v těchto utkáních pěkné volejbalové výměny, od tvrdých nekompromisních smečů, úspěšných bloků, technických úderů, po obětavé zákroky v poli ve kterých vynikalo hlavně libero Michálková, kdy se do hry vracely již ztracené míče. Tyto zákroky ocenili i přítomní fanoušci, kteří mohutným potleskem ocenily hru obou celků. Navíc všechny potěšila výhra domácího družstva.

Výsledek utkání:

1 utkání    3:0 (19,19,18)

2 utkání    3:1 (19,-15,24,24)

Utkání odehrály: Evjáková, Kamasová, Krchňáková, Adamcová, Jelínková, Čalová, Jasná, Veličková, Nesvadbová, Michálková.

Názor trenérské dvojice Pavlica – Žůrek

Po výbuchu v utkání s Juliánovem jsme se obávali výkonu našich hráček. Přerov je hodně zkušený tým který nedovolí podcenění nebo slabší výkon. Naše hráčky naštěstí na prohru z minulého týdně otřepaly k dobrému výkonu. I když první zápas vypadá z pohledu výsledku jednoznačně, šlo o naprosto vyrovnanou partii. Šlo jen o to, kdo udělá o několik chyb navíc. A tentokrát jsme to nebyli my. Po získání úvodního sedu v druhém utkání jsme riskli postavení dosud nehrajících hráček do utkání, ale tento tah nám nevyšel. Přerovské soupeřky změny okamžitě využily ve svůj prospěch, přitlačily na podání a než naše hráčky stačily zareagovat, set jsme zbytečně ztratily. Naštěstí jsme opět zabrali a byli úspěšní v koncovkách. Získané body jsou důležité, protože střed tabulky je naprosto vyrovnaný a o umístění bude rozhodovat každý bod.