AUSTIN remizoval v Bílovci a drží šestou příčku

Volejbalistky VK Austin Vsetín čekal ve 2. lize žen minulý víkend dvojzápas v Bílovci.S tímto soupeřem sehrávají Vsetíňanky tradičně velmi vyrovnané bitvy a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Na podzim v domácím prostředí Vsetín s Bílovcem prohrál 2:3 a zvítězil 3:1. V jarních odvetách byly výsledky přesně opačné. V prvním zápase se radoval Vsetín z vítězství 3:2, ve druhém byly lepší hráčky Bílovce a vyhrály 3:1.Bílovec – Vsetín 2:3 (14, -21, -22, 19, -7), 3:1 (18, 18, -19, 15)

Do úvodního setu prvního utkání nasadili trenéři Jiří Žůrek a Bohdan Pavlica na post smečařky Věru Hrachovcovou, která se k týmu vrátila po téměř roční herní přestávce. Tento tah se jim ale příliš neosvědčil a Bílovec silným nástupem Vsetín zaskočil a vytvořil si rychle velký náskok. V závěru setu se sice hra vyrovnala, ale na zvrat to již nestačilo. Do druhé sady již nastoupila místo Hrachovcové členka základní sestavy Jelínková. Hra Vsetína se zklidnila, zpřesnila a výrazně ubylo nevynucených chyb. Následující dva sety pak patřily Vsetínu, který zvládl obě vyrovnané koncovky. V tuto chvíli se zdálo, že si vsetínské hráčky jdou pro tři body, domácí ale nesložily zbraně a po vítězství ve čtvrté sadě rozhodoval o vítězi až tie-break. V něm Vsetín podal velmi dobrý koncentrovaný výkon a strany se měnily za jeho vedení 8:3. Hračky Austinu i poté hrály velmi dobře a nakonec zvítězily jasně 15:7 a připsaly si dva body za vítězství 3:2. Vsetín tak nedopustil zopakování fatálního selhání, ke kterému došlo právě s tímto soupeřem na podzim, kdy vedl v tie-breaku 11:2 a nakonec pátou sadu prohrál.

Do druhého utkání hráčky Vsetína vstupovaly s předsevzetím získat cenné tři body. Domácí volejbalistky ale zlepšily svou hru v obraně, v útoku se jim pak dařilo lépe než Vsetínu a vcelku snadno se dostaly do vedení 2:0. I přesto, že Bílovec disponuje hráčkami menších postav, nedokázaly se prosadit hlavně smečařky, které pokud překonaly domácí bloky, narazily na dobře organizovanou obranu v poli soupeře. Naopak v obraně Vsetína se opět začaly objevovat zbytečné chyby a to jak na přihrávce, tak i v útoku a následné obraně. Třetí sada sice přinesla Vsetínským naději na zisk bodů, když snížily na 1:2, ale čtvrtá sada už opět patřila Bílovci, jehož dobrou hru nedokázalo narušit ani míchání se sestavou na straně hostí. Druhé utkání tak skončilo vítězstvím domácích 3:1.

Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: Bílovec má velmi dobrou obranu a především naše smečařky se nedokázaly prosadit. Jejich úspěšnost byla tentokrát nížší než jsme zvyklí. Ve chvíli, kdy se nám nedařila přihrávka podání, nemohli jsme využívat středových hráček, které byly jinak produktivní, a soupeřky nás dostávaly pod tlak. To se projevilo především ve druhém utkání, kdy už přece jen ubývalo sil.

Sestava: Evjáková, Adamcová, Jasná, Jelínková, Veličková, Čalová, Michálková, Hrachovcová, Kamasová.

Příští sobotu přivítá Austin Vsetín od 10 hodin na vlastní palubovce vedoucí tým tabulky Nový Jičín.

Posledních 30 dnů: 153 | Posledních 7 dnů: 38 | Poslední den: 5