Vsetíňanky loupily v Opavě

V předposledním kole druhé volejbalové ligy žen čekal tým VK Austin Vsetín dvojzápas na půdě druhého celku soutěže Happy Opava. Vzhledem k postavení v tabulce byly domácí hráčky papírově výraznými favoritkami. Ve skutečnosti však měření sil skončilo zaslouženou dělbou bodů. V prvním utkání zvítězila Opava 3:2, ve druhém stejným výsledkem VK Austin. O vyrovnanosti obou utkání svědčí i fakt, že zcela vyrovnaný byl i počet získaných bodů. V prvním zápasu byly na míče lepší domácí poměrem 109:99, ve druhém pak úplně stejně uspěl Vsetín. Zisk tří bodů přinesl Vsetínu nejen jistotu záchrany ve druhé lize, znamenal dokonce posun na pátou příčku tabulky.

Opava – Vsetín 3:2 (-22, 23, 17, -24, 8), 2:3 (22, -18, -22, 24, -9)

Už podzimní dvojutkání ve Vsetíně přineslo vyrovnaný volejbal a oba celky se v něm rozešly smírně. I v Opavě si tak vsetínské hráčky věřily, což se odrazilo na vstupu do utkání. V prvním setu si Vsetín udržoval stálé vedení a sadu dotáhl do vítězného konce. Ve druhém setu VK Austin také produkoval pěkný volejbal a až do samotné koncovky vedl. Za stavu 23:22 však přišly nevynucené chyby, které pomohly domácím k vyrovnání. Třetí sadu sice ovládly hráčky Opavy, ale Vsetín se nevzdal a v dramatické čtvrté sadě dokázal vyrovnat a zajistit si zisk alespoň jednoho bodu. V tie-breaku pak hostující hráčky nezachytily počáteční nástup Opavy a ani velká snaha v závěru už jim nepomohla. Z výhry se tak radovaly domácí.

Už první utkání ukázalo, že je Vsetín schopen hrát s druhým celkem tabulky vyrovnanou partii. Hráčky z Valašska tak nastupovaly do odvety s odhodláním poprat se o další body. V první sadě však měly navrch domácí a ujaly se vedení. Následující set naopak získal Vsetín, stejně jako sadu třetí. Ve čtvrtém setu už už Austin sahal po celkovém vítězství, nakonec však ve vypjaté koncovce zvítězila Opava. Stejně jako v ranním utkání tak o vítězi rozhodovala zkrácená hra. Tentokrát v ní měly větší vůli po vítězství hostující hráčky, precizním výkonem donutily domácí k chybám, kvalitně bránily, dobře útočily a vyhrály 15:9.

Názor trenérů Jiřího Žůrka a Bohdana Pavlici: V obou utkáních podaly naše hráčky velmi dobrý výkon. Nechyběla řada dlouhých a atraktivních výměn a obětavých zákroků na obou stranách, které se musely divákům líbit. Pochvalu zaslouží opravdu všechny hráčky. Všechny se totiž dostaly do hry a podaly týmový výkon. Přece jen je ale nutné vyzdvihout univerzálku Adélu Krchňákovou. Ta již minulý týden hrála velmi dobře a skvělou formu potvrdila i v Opavě, kde se stala v prvním utkání nejvíce bodující hráčkou. Ve druhém zápase byla nejúspěšnější Dagmar Jasná, a to jak smeči ze středu sítě, tak i účinnými bloky.Před posledním dvojzápasem, ve kterém přivítají v sobotu 21. března od 10 a 12.30 hodin na domácí palubovce Šlapanice, poskočily volejbalistky Vsetína na pěkné páté místo v tabulce a v konečném pořadí již nemohou skončit hůře než sedmé. Jistě však budou bojovat a snažit se pátou příčku udržet.

Sestava: Evjáková, Adamcová, Jasná, Veličková, Michálková, Kamasová, Krchňáková, Jelínková, Čalová.