Hodnocení sezóny - ženy A

Po vynikajícím třetím místě v ročníku 2013/2014 vstupoval volejbalový tým žen VK Austin Vsetín do další sezóny ve II. lize se stejným předsevzetím jako předcházející tři roky, a to udržet se v soutěži, případně hrát klidný střed tabulky. To se nakonec podařilo a děvčata vedená trenéry Jiřím Žůrkem a Bohdanem Pavlicou obsadila v konečném zúčtování pátou příčku. A s podobnými cíli bude vstupovat i do sezóny následující.

Ženský tým VK Austin Vsetín už čtyři roky bojuje ve II. lize a po stejnou dobu je i nejúspěšnějším ženským volejbalovým družstvem v celém Zlínském kraji. Třetí příčka v sezóně 2013/2014 byla zatím nejlepším umístěním, které, vzhledem ke konkurenci, bude už těžké zopakovat. Vsetínský tým navíc, na rozdíl od velkých měst, kde jsou vysoké školy, nemá příliš možností posílit svůj kádr. „Vlastně od počátku hrajeme převážně se svými odchovankyněmi. Do uplynulé sezóny jsme vstupovali pouze s jedinou posilou, a to Adélou Krchňákovou z Hošťálkové. Tu však pronásledovaly v první půli soutěže zdravotní problémy, a tak se zapojila naplno až po vánoční přestávce. Jinak zůstal kádr stejný, jen o rok starší,“ uvedl trenér Jiří Žůrek s tím, že vsetínský tým patří co do věku mezi nejstarší v soutěži.

Do nové sezóny tedy Vsetín vstupoval s hlavním cílem zachránit soutěž, což nebyl úkol nijak jednoduchý. Slabší týmy totiž sestoupily a mezi soupeře naopak přibyly silné celky Kylešovic a Šlapanic u Brna. V soutěži zůstal také Nový Jičín, jehož kádr všechny soupeře o třídu převyšuje, ale do vyšší soutěže postoupit nechce.

S vědomím náročnosti nastávajících bojů se tým před soutěží poctivě fyzicky připravoval, aby z této přípravy mohl čerpat síly při hře. „Přístup hráček k této fázi přípravy byl velmi zodpovědný a před zahájením sezóny jsme ze sebe samých měli dobrý pocit,“ zhodnotil přípravu Žůrek.

Hned od prvních kol soutěže bylo jasné, že ročník 2014/2015 bude velmi vyrovnaný. Dominoval opět pouze Nový Jičín, který z 36 utkání jen dvě prohrál. Jinak se však bojovalo o každý bod a rozestupy v tabulce byly velmi malé. Vsetínu se dařilo po celou dobu držet na 5. až 8. místě desetičlenné tabulky, ale ještě tři kola před koncem mu hrozil i případný sestup. O to víc pak mrzela prohraná utkání na půdě Brna, či ztracený zápas v Kylešovicích, ve kterém Vsetín vedl už 2:0 a nakonec prohrál 2:3. V závěru sezóny se však podařilo získat cenná vítězství s celky ze špice tabulky, což nakonec znamenalo velmi pěknou 5. příčku v celkovém hodnocení.

Kostra týmu zůstala stejná jako předcházející rok. „Úzký hráčský kádr nám dělal problémy především na smečařské pozici, kde jsme za Danielu Adamcovou a Martinu Jelínkovou neměli adekvátní náhradu. Na bloku byly tři vyrovnané hráčky Alena Veličková, Lucie Čalová a Dáša Jasná, na univerzálu pak zkušená Naďa Kamasová a Adéla Krchňáková. Libero opět patřilo Lence Michálkové a nahrávačské místo kapitánce Petře Evjákové. Z mladších hráček si pak odbyly první minuty na ligové palubovce Radka Nesvadbová a Veronika Koňaříková,“ vyjmenoval složení týmu trenér.

Se závěrečným hvizdem uplynulé sezóny čekal tým nejen zasloužený odpočinek, ale i těžké rozhodnutí, zda ve II. lize pokračovat i následující rok. „Některé hráčky se rozhodly po mnoha letech ukončit aktivní kariéru, některé to vážně zvažovaly. Výkonnost našich juniorek navíc není taková, aby mohly kádr žen doplnit. Bylo to těžké rozhodování, ale nakonec láska k volejbalu zvítězila, a my se rozhodli ještě minimálně jednu sezónu absolvovat,“ přiblížil rozhodnutí hráčské schůze trenér Žůrek, který u týmu také zůstává. „Věřím, že Adéla Krchňáková už bude zdravá, také že se po splnění mateřských povinností vrátí zpět Nikola Kostková, rozjednán máme i příchod druhé nahrávačky. Snad se nám tedy podaří opět složit tým, který bude konkurenceschopný,“ dodal trenér.

Určité problémy přinese týmu rekonstrukce domovské haly Na Lapači, která bude uzavřena až do konce ledna 2016. „Hledáme řešení, jež spočívá buď v přeložení domácích utkání na jaro, nebo využití tělocvičny v Hovězí, která jediná v širokém okolí splňuje požadavky pro naši soutěž. Tréninkové zázemí snad najdeme v některé ze škol,“ řekl na závěr Jiří Žůrek s tím, že fanoušci budou o termínech a místě utkání včas informováni na oddílovém webu, facebooku i ve Vsetínských novinách.

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4