Tradiční turnaj v Karolince ovládly hráčky Austinu

Další ročník volejbalového Memoriálu Oldřich Křivého, který hostily v polovině srpna kurty v Karolince, přivítal v kategorii žen devět a v kategorii mužů osm týmů. Letošní turnaj byl zvláštní v tom, že měl v obou kategoriích dva vítěze. Do finálových utkání totiž zasáhl prudký déšť a poslední mače tak zůstaly nedohrány. Finalisté nakonec souhlasili s děleným 1. místem. Mezi děvčaty dominovaly dva celky složené z hráček VK Austin Vsetín – Pipošky a Petardy, mezi muži se o první pozici dělily celky Hošťaval složený z hráčů Hošťálkové a Valašského Meziříčí a Mortal Komat, jehož dres oblékli mladí volejbalisté VK MEZ Vsetín.

Volejbalový turnaj v Karolince je vyhledávaným měřením sil především celků ze Vsetínska, které tradičně doplňují týmy mužů a žen s partnerského německého Welzowa. Ani letos tomu nebylo jinak.

Pořadatelé účastníky rozdělili vždy do dvou základních skupin, z nichž první dva postupovali do semifinále. V něm v mužské části celky Mortal Komat porazil SK Borová a Hošťaval přehrál Torzo Pavúků. V utkání o třetí příčku následně podlehla Borová Torzu Pavúků. Ve finále byl stav vyrovnaný 1:1 na sety, když přišel silný déšť a turnaj byl ukončen. Soupeři se pak dohodli na děleném prvním místě.

Mezi ženami se do semifinále z prvních míst ve skupinách dostaly dva favorizované celky složené ze současných i bývalých hráček VK Austin Vsetín pod názvem Petardy a Pipošky, které doplnila Hošťálková a Jablůnka. V obou semifinále pak zvítězily vsetínské týmy. Ani v této kategorii však nebylo přáno turnaj dohrát. Celky se tak dohodly na dělbě umístění, což znamenalo dělené první místo pro Pipošky a Petardy a dělené třetí místo pro Hošťálkovou a Jablůnku. –jž-

Posledních 30 dnů: 155 | Posledních 7 dnů: 33 | Poslední den: 4