Ženský volejbal oslavil kulatiny Na Lapači

Volejbalový areál Na Lapači se stal v sobotu 29. srpna místem setkání bývalých i současných volejbalistů, kteří si zde přišli připomenout padesáté výročí založení ženského volejbalového oddílu. Ten v průběhu let nesl několik názvů, v současnosti vystupuje jako Volejbalový klub Austin Vsetín.

Oslavit kulaté výročí klubu, kterému hráči věnovali léta života, přišli hosté nejrůznějšího věku od pamětníků začátků volejbalu na Vsetíně až po současné aktivní hráčky. Předsedkyně okresního volejbalového svazu, dlouholetá hráčka a trenérka Květa Rožnovjáková, pro všechny připravila průřez historií vsetínského volejbalu od dob po druhé světové válce až po současnost. Vzpomínalo se na známá jména z řad hráček i hráčů, ale i trenérů a podporovatelů, která provázela a provází vývoj této krásné hry v našem městě. Vzpomínalo se samozřejmě i na ty, kteří už řady volejbalistů opustili navždy. Mladší účastníci se dozvěděli řadu zajímavostí z historie, ti starší naopak dostali informace o současnosti klubu, který vychovává děvčata všech věkových kategorií od přípravky až po ženy. Ty v současné době hájí barvy VK Austin Vsetín ve druhé lize a jsou nejúspěšnějším ženským volejbalovým týmem z celého Zlínského kraje.

V průběhu oslav došlo také na vyznamenání. Krajský volejbalový svaz Zlínského kraje udělil u příležitosti životního jubilea dlouholeté hráčce, trenérce a organizační pracovnici VK Austin Vsetín Heleně Veličkové nejvyšší vyznamenání Českého volejbalového svazu za významný a výjimečný přínos k rozvoji volejbalu – medaili dr. Otakara Koutského

Pozvání přijali také zástupci radnice a sponzorů klubu. Všechny přišla pozdravit místostarostka Simona Hlaváčová, nechyběl ani Otta Grebeň, ředitel společnosti Austin Detonator, jejíž název klub v současné době nese.

Zbytek odpoledne a večer pak účastníci oslav strávili volnou zábavou a povídáním. A že si toho měli co říct… Řada z nich se kolikrát neviděla mnoho let. V klubovně bylo také možné zhlédnout dokument, který vznikl při stejné příležitosti před deseti lety, ale i kroniku oddílu a nástěnky s historickými i současnými fotografiemi. Na řadu přišla i samotná hra, a to v podání mladších účastníků oslav.

Žádné nadcházející události.

Posledních 30 dnů: 150 | Posledních 7 dnů: 37 | Poslední den: 3