Volejbalisté testovali formu před soutěží

Poslední turnajovou přípravu před zahájením sezóny absolvovaly v sobotu 5. září vsetínské druholigové volejbalistky na 6. ročníku volejbalového loučení s létem v Hošťálkové. Turnaje se v mužské kategorii zúčastnili i hráči vsetínského VK MEZ.

I přesto, že ještě brzo ráno skrápěl antukové kurty v Hošťálkové déšť, nakonec se celý turnaj odehrál za příjemného počasí a všechny týmy si mohly ověřit, jak jsou připraveny na nadcházející soutěže.

V ženské kategorii, kde se utkalo pět celků, patřily mezi favority dva celky druholigového VK Austin Vsetín, které hrály pod názvy Pepiny a Petardy. Na jejich výkonu se však ještě podepsala prodělaná náročná fyzická příprava a určitá nevyhranost, která by měla mizet s postupující herní přípravou v průběhu září. Do obou týmů byly navíc zařazeny i nové hráčky, takže zažitá sehranost vzala za své. Z prvenství se po velmi vyrovnaném průběhu všech utkání nakonec radoval zkušený domácí tým Hošťálková - Zdeny právě před vsetínskými Pepinami a Petardami. Čtvrtou příčku obsadil další domácí celek Hošťálková – Krasavice a páté skončilo Valašské Meziříčí. „Naše oba celky byly papírovými favority, ale zkušené domácí hráčky si tentokrát vítězství opravdu zasloužily. Po fyzické přípravě, kdy se holky téměř nedostaly k míčům, naší hře scházela lehkost a dobrý pohyb, ale to vše určitě přijde v dalších dnech a na soutěž budeme dobře připraveni,“ uvedl trenér Vsetína Jiří Žůrek.

Mezi muži se při značné vyrovnanosti jednotlivých klání z vítězství radovali volejbalisté z Valašského Meziříčí, kteří vyhráli všechna čtyři utkání. Na druhé příčce skončil domácí tým s jasným názvem Hošťálková – obhájci, složený hlavně ze starších hošťálkovských volejbalistů. Třetí příčku vybojovali mladí hráči VK MEZ Vsetín, kteří si říkali Mortal Komat. Nepopulární bramborové medaile získali hráči MEZu Vsetín a poslední příčka patřila druhému družstvu Hošťálkové, vedenému kapitánem a hlavním pořadatelem turnaje Martinem Březinou.

Posledních 30 dnů: 150 | Posledních 7 dnů: 37 | Poslední den: 3