Domácí hráčky uhrály se Šlapanicemi pouze bod

Další dvojutkání druhé volejbalové ligy sehrál tým VK Austin na domácí palubovce ZŠ Hovězí v sobotu 7. listopadu. Soupeřem mu byl druhý tým průběžné tabulky Šlapanice. I přesto, že Vsetíňanky podaly kvalitní výkon, na své soupeřky nestačily a obě utkání prohrály. Získaly však do tabulky alespoň jeden cenný bod za prohru 2:3 ve druhém zápasu.

VK AUSTIN – Šlapanice 1:3 (-22, -24, 18, -18), 2:3 (-22, -18, 20, 19, -12)

Sokol Šlapanice patří mezi celky, které budou letos okupovat nejvyšší příčky tabulky. Mají kvalitní zkušený tým, o čemž se přesvědčily i vsetínské hráčky. V prvním utkání domácí nezachytily nástup soupeřek, a i když se hra postupně vyrovnala, bodové manko už nedokázaly dohnat. Problém měly opět s přihrávkou servisu, čímž byla ovlivněna kvalita jejich útoku. Ve druhé sadě se hostující tým opět ujal vedení, ale v samotné koncovce se hra vyrovnala a domácí dokonce sahaly po vyrovnání. Jeden zablokovaný útok a následná chyba při přihrávce však jejich naděle zmařily. Zlepšený výkon Vsetína se projevil i ve třetí sadě, kterou domácí zcela ovládly a místy vedly i desetibodovým rozdílem. Pomohlo k tomu mimo jiné i sedm bodových bloků. Po snížení stavu na 1:2 se zdálo, že Austin by mohl i vyrovnat, ale hráčky Šlapanic přestaly chybovat zpřesnily hru a vcelku jasně ovládly čtvrtou sadu a tím i celé utkání.

Odpolední odveta přinesla vyrovnanější hru plnou dlouhých výměn a krásných zákroků na obou stranách. Divákům se musel tento zápas líbit. První dvě sady patřily opět Šlapanicím a vše v té chvíli nasvědčiovalo, že kráčí za vítězstvím 3:0.  Domácí hráčky však nehodlaly dát svou kůži lacino a ve třetí a čtvrté sadě odvedly velmi kvalitní výkon a vyrovnaly na 2:2. V té chvíli byl Vsetín „v laufu“ a hnán diváky začal dobře i rozhodující tie-break. V něm si až do poloviny setu udržoval dvoubodový náskok. Pak si však hráčky při jedné rozehře neporozuměly a míč spadl mezi dvě útočnice. Od té chvíle měly navrch Šlapanice, které prokázaly vetší mentální sílu, nedopustily se narozdíl od Austinu zbytečných chyb, a nakonec vyhrály 15:12 a celé utkání 3:2.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Šlapanice potvrdily své postavení v tabulce. Troufám si ale tvrdit, že v dopoledním utkání jsme si  zasloužili alespoň bod. Odpoledne jsme se dokázali zvednout z velmi nepříznivého stavu 0:2 a věřil jsem, že tie-break zvládneme a vyhrajeme. V rozhodujících chvílích se však vždy dopustíme nevynucených chyb a ty nás ničí. V koncovkách mají hráčky navíc problémy vzít zodpovědnost na sebe a jít do rizika. A to se nám většinou vymstí v tom, že odevzdané míče nám soupeřky tvrdě vrací na naši stranu a získávají cenné body.

Papírově silnější soupeře tak už máme za sebou a v příštích čtyřech dvojutkáních bychom chtěli co nejvíce bodovat, abychom se v tabulce posunuli alespoň o dvě příčky vzhůru.

Sestava Vsetína: Daniela Adamcová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Adéla Krňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Lenka Michálková, Nikola Kostková a Veronika Koňaříková. Trenér: Jiří Žůrek.

V příštím kole zajíždí VK Austin Vsetín v sobotu 14. listopadu na palubovku Opavy, která je na posledním místě tabulky.

Posledních 30 dnů: 152 | Posledních 7 dnů: 43 | Poslední den: 0