Remíza s Opavou byla pro Austin zklamáním

S cílem naplno bodovat jely volejbalistky Vsetína v sobotu 14. listopadu na palubovku Happy Sport Opava, která do té doby vyhrála pouhý jeden zápas. Dobrý výkon Opavanek ale hráčky VK Austin v prvním utkání nepříjemně zaskočil a tři body tak překvapivě braly domácí hráčky. Odveta už byla v režii Vsetína, který dominoval ve všech třech setech a zvítězil hladce 3:0.

Happy Sport Opava - VK AUSTIN 3:0 (22, 22, 23), 0:3 (14, 18, 18)

Vsetín vyrazil do Opavy bez blokařky Jasné a smečařky Adamcové, kterým účast v utkání překazily pracovní respektive studijní povinnosti. Tým byl i přesto favoritem a počítal se ziskem plného počtu šesti bodů. Vsetíňanky však svého soupeře v ranním duelu podcenily, nedokázaly se vyrovnat s jeho dobrým servisem a následný útok tak byl nedůrazný. Nadšeně hrající domácí mladé volejbalistky naopak hrály velmi pestře a rychle, což jim umožňovala výborná přihrávka servisů Vsetína. Ani řada střídání nepřinesla zlepšení výkonu, který se vyznačoval množstvím nevynucených chyb, kterým se tentokrát nevyhnuly ani nejzkušenější hráčky. Za vše hovoří až osmibodové šňůry Opavanek, které takto otáčely sety, ve nichž do té doby Vsetín vedl, či dvě zkažená podání za sebou v samotné koncovce třetího setu. Těmi Vsetíňanky v podstatě darovaly soupeři celkové vítězství. V dopoledním utkání podala dobrý výkon pouze smečařka Michaela Klimešová. Ostatní hráčky zůstaly daleko za očekáváním, a tak si měly jistě v šatně mezi utkáními co říci.

Odpolední odveta pak už vypadala dle očekávání. Vsetín výrazně zlepšil svoji hru na útoku a když přidal i kvalitní bloky, soupeřky rázem nevěděly, co hrát. Ve všech třech setech si hráčky VK Austin vytvořily výrazný náskok, který si vcelku klidně udržely až do konce. Svědčí o tom i poměr míčů v jednotlivých setech, v nichž se hráčky Opavy ani jednou nadostaly nad 18 bodů. Výsledkem tak bylo jednoznačné vítězství Vsetína 3:0.

Názor trenéra Jiřího Žůrka: Tři body dovezené zvenku by v jiném případě mohly být brány jako úspěch. S tímto soupeřem je to však jednoznačná ztráta, protože jsme měli bodovat naplno. Touto porážkou jsme si zkomplikovali naplnění našeho cíle být po polovině soutěže na pátém až šestém místě tabulky. Doufám, že si všechny hráčky vezmou z nepovedeného prvního utkání ponaučení a své tabulkově slabší soupeře už nikdy nepodcení.

Sestava Vsetína: Petra Evjáková, Martina Jelínková, Michaela Klimešová, Lucie Čalová, Adéla Krňáková, Jana Mikulajová, Alena Veličková, Lenka Michálková, Nikola Kostková a Veronika Koňaříková. Trenér: Jiří Žůrek.

V příštím kole zajíždí VK Austin Vsetín v sobotu 28. listopadu na palubovku Bílovce, se kterým pravidelně sehrává velmi vyrovnané duely.

Posledních 30 dnů: 150 | Posledních 7 dnů: 37 | Poslední den: 3